Szykując się w odległą podróż planujemy ją już od dawna, z dużym wyprzedzeniem. Frapujemy się, w jaki sposób spędzić dużo godzin siedząc w aucie oraz nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą właściwą książkę oraz przenośny odtwarzacz muzyki, który umili nam wolny czas. Sądzimy także o zabraniu ze sobą gazet, które od dawna leżą na półce nieprzeczytane oraz tylko osadza się na nich kurz. Doświadczeni kierowcy szykują się jednakże do podróży poprzez oględziny własnego samochodu.

Niekiedy przed podróżą potrzebna jest maleńka naprawa wozu, po jego szczegółowych weryfikacjach. Wyruszając w daleką podróż nie mamy pewności, iż dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W samochodzie bezwzględnie trzeba mieć lewarek, koło zapasowe, sprawną latarkę i apteczkę pierwszej pomocy. To smutne nie możemy zabrać ze sobą części zapasowych, które przydadzą się przy większej awarii. W takich sytuacja przymusem jest posiadanie numeru smartfona do pomocy drogowej.

Numery awaryjne w szeregu przypadków umieszcza się w telefonach komórkowych oraz w razie awarii wozu rodzaju wtryskiwacze piezoelektryczne wolno połączyć się przy ich pomocy z najbliższą jednostką holującą auta. Nie dopuszczalne jest niestety by w czasie dalekiej podroży nawet przy obszernych umiejętnościach samemu poradzić sobie np. z felerną pompą chłodniczą, której wymian wymaga wizyty u profesjonalisty mechanika. Dla dużej grupy pań taka maszyna, jaką jest pojazd, jest czymś zupełnie niezrozumiałym oraz w przypadku nieprzewidzianej awarii kobiety są kompletnie bezradne i nie wiedzą, co robić. Dla znacznej większości kobiet samochód ma najzwyczajniej w świecie być sprawny oraz sprawnie poruszać się po szosie. Naprawa auta jest dla nich czarną magią, którą nie sposób pojąć. W wypadku kolizji damy liczą na pomoc służb drogowych, które zaświadczają usługi holowania aut.

Rzecz jasna za usługę taką trzeba sporo zapłacić, jednak w sytuacji, kiedy tak właściwie samochód jest niesprawny oraz dalsza jazda nim jest niedopuszczalna, jest to jedynie rozwiązanie do przemieszczenia samochodu z miejsca do miejsca. Dalsze prace kobiety zlecają mechanikom samochodowym, jacy w warsztatach automobilowych doprowadzą auto do właściwego stanu jego użytkowania. Widok naprawiającej samochód kobiety, to widok wybitnie niecodzienny oraz niebywale rzadki.