Elektrosmieci to grupa towarów, jaka nie powinna trafić do żadnego pojemnika. Są to przede wszystkim urządzenia AGD wielkogabarytowe (lodówka, piecyk, zmywarka, pralka) oraz małogabarytowe (miksery, imbryki, tostery, żelazka, noże elektryczne, gofrownice itp.), sprzęt RTV (telewizory, radia, magnetofony, kamery, video, dvd itp.), sprzęty telekomunikacyjne oraz teleinformatyczne (komputery, laptopy, głośniki, telefony, faksy itp.), wszelkiego rodzaju elektryczne zabawki, narzędzia, automaty, wyposażenia oświetleniowe czy akcesoria medyczne. Ich wyrzucenie powinno równać się z oddaniem do szczególnego punktu, jaki mieści się w każdym mieście: ma okazję być to punkt sprzedaży z urządzeniami elektrycznymi, gminny punkt przyjęć elektroodpadów, portal internetowy czy też skup złomu.

Pamiętajmy, żeby elektrośmieci oddać w ręce profesjonalistów, którzy zajmą się ich utylizacją, bo mogą one zawierać dużo niepewnych substancji: rtęć, ołów, kadm, związki bromu, chrom, nikiel lub azbest, jakie mają wybitnie pejoratywny wpływ na środowisko naturalne i nigdy nie powinny znaleźć się na przeciętnym wysypisku śmieci. Recykling to hasło scalone z ochroną przyrody będącą częścią nauki zwanej ekologią. Świadczy ono przerób surowców wtórnych, którymi są papier, szkło czy przeróżnego rodzaju metale – tu polecamy skup akumulatorów warszawa. Dzięki niemu w dużym stopniu jesteśmy w stanie zmniejszyć ogromne góry śmieci odnajdujące się na wysypiskach. Nie powinny one tam leżeć, czekać na rozkład, ale mogą zostać powtórnie użyte.

Jednakże by mogło to nastąpić, nieodzowna jest segregacja śmieci. Musimy w następstwie tego wyrzucać je do stosownie oznaczonych pojemników, osobno plastik, szkło, metal czy papier. To naturalnie dzięki temu mogą one iść do przerobu. Dziś już dzieci w podstawówce uczone są, jak należy segregować odpadów. Jest to niezmiernie inteligentne podejście osób dorosłych, albowiem wyrzucanie odpadków do prawidłowo oznaczonych, przeznaczonych do tego pojemników potrzebuje wyrobienia sobie pewnego nawyku. Naturalnie łatwiej oraz prędzej jest je włożyć do sztampowego kosza na śmieci, ale należałoby zastanowić się, do czego to może to doprowadzić w przyszłości. W końcu już dziś środowisko jest nadzwyczaj zanieczyszczone.