Jakikolwiek gitarzysta poza gitarą musi się zaopatrzyć w należyte dodatki gitarowe. Co zaliczamy do takich dodatków? Chociażby pokrowiec na gitarę. Jest on konieczny dla gitary, bowiem to naturalnie dzięki niemu gitara się aż tak wybitnie nie niszczy, a poza tym jesteśmy w stanie zabrać gitarę w plener. Futerałów jest wiele do zakupu, a cena zależy od jego jakości, jesteśmy w stanie zakupić również futerał, lecz jest on znaczenie droższy. Poza tym gitarzysta powinien zaopatrzyć się w zestaw zapasowych strun, nie wiemy nawet, kiedy może nam pójść struna, nawet w najmniej oczekiwanym momencie, wobec tego należałoby mieć ze sobą zapasowy komplet.

Ważne są też kostki do gry, innymi słowy tak oznaczane piórka, to właśnie dzięki czemu możemy wyzwolić w gitary słuszny dźwięk, niektórzy decydują się na grę za pomocą palców, jakkolwiek w wypadku gitary elektrycznej wypada posiadać piórka. Gitarzyście przyda się też stroik, które wspomoże mu w każdej sytuacji w profesjonalny sposób nastroić swoją gitarę.

A do gitary elektrycznej to należałoby zaopatrzyć się w kabel mini Jack oraz przeróżne rezultaty, multiefekty – więcej na domenie internetowej gitara dla początkujących. Jeżeli już zakupiliśmy gitarę oraz mamy zamiar na niej zagrać, to powinniśmy przede wszystkim skupić się na ćwiczeniach. W trakcie nich musimy zrozumieć, że ważne jest nasze podejście. Jeżeli będziemy pozytywnego nastawienia oraz pewni, że wszystko nam się uda, to na pewno będzie ok.

Natomiast jeśli od razu pod kilku próbach zakomunikujemy, ze nie warto dalej ćwiczyć, tak z pewnością nie wyjdzie nam na porządne. Warto pamiętać, że początku są niezwykle uciążliwe, oraz to nie zależy od stworzonego przez nas talentu, w jak szybkim czasie się nauczymy grać, ale od ćwiczeń oraz jeszcze raz ćwiczeń. Najprzyzwoiciej trenować regularne, nawet każdego dnia, jesteśmy w stanie ćwiczyć krócej, lecz każdego dnia, wówczas przygotujemy rękę prawą i lewą do gry. Starajmy się na początku grać łatwe piosenki, nie stawiajmy sobie za wysokiej poprzeczki, albowiem jesteśmy w stanie nie dać rady, a to z pewnością nas przygnębi. Ważne jest też to abyśmy grali pewnie i czysto, szybkość nadejdzie z czasem. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.