Ślub to szczególna okazja. Para młoda koncentruje się w głównej mierze na samej uroczystości i złożeniu przysięgi małżeńskiej. Od tego momentu rozpoczną oryginalne, wspólne życie. Takiej uroczystości muszą towarzyszyć prezenty. Goście weselni prześcigają się w pomysłach, co wolno ofiarować młodym. W większości są to rzeczy, które mogą im się przydać podczas urządzania prywatnego mieszkania. Najatrakcyjniejsze prezenty weselne to zastawy stołowe, obrusy, pościel, komplety ręczników lub sprzęt AGD.

Rzecz jasna im ktoś jest bliższy nowożeńcom, tym bardziej stara się wymyśleć coś oryginalnego. Istnieje również opinia, iż prezenty weselne powinny być kosztowne – polecamy Parker. Jeśli więc tylko rodzinę na to stać, obdarowują młodą parę pojazdem, mieszkaniem lub działką budowlaną. Czasem podarunkiem są także pieniądze. Jest to o tyle rzeczowe, iż młodzi ludzie mogą sami zdecydować, co jest im najbardziej potrzebne w danej chwili lub ewentualnie zainwestować otrzymaną kwotę. Jedno jest jednakże miarodajne.

Ślub i wesele nie mogłoby się obejść bez oferowania podarków. Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu każdej rodziny. Przede wszystkim wskutek tego, że potrzebuje przeorganizowania życia wszystkich jej członków. Rodzice stają się znacznie bardziej odpowiedzialni, w swoich planach muszą pamiętać o potomku oraz, szczególnie na początku, uwzględniać w głównej mierze jego potrzeby i możliwości. Pojawienie się niemowlęcia to także gigantyczna radość dla wszystkich bliższych oraz dalszych krewnych. Nic paradoksalnego, iż wyrażając ją ofiarowują młodym rodzicom i samemu dziecku prezenty.

Zazwyczaj są to różnorodne szczegóły garderoby dla dziecka. Takie prezenty są szczególnie przydatne, bo maluch szybko rośnie oraz zakupione niedawno śpioszki po chwili są już za małe. Od bliższej rodziny można spodziewać się również innych, pokaźniejszych rzeczy. Może to być wózek, łóżeczko lub kołyska czy wanienka. Szczególnie z zapałem prezenty pozyskują dziadkowie. Od pierwszych dni chcą rozpieszczać własnego wnuka lub wnuczkę. Dlatego zdobywają dużo zabawek, grzechotek oraz innych tego typu przedmiotów. Wszystko to po to, aby okazać własną radość z narodzin drobnego człowieka.