Ludzie marzą o ślubie, jakkolwiek nie zdają sobie niejednokrotnie sprawy z tego, ile wigoru, czasu oraz pieniędzy to wszystko kosztuje. Przeważnie młodym osobom wydaje się, że podjęcie decyzji o małżeństwie jest najtrudniejsze, a przygotowanie ślubu, to jak przewidzenie imprezy na mieście. Nic o wiele bardziej mylnego. Nie bez powodu przygotowanie ślubu i przyjęcia trwa wybitnie długo. Cały proces potrzebuje dużej grupy wyrzeczeń, stresów, a nierzadko nawet kłótni przyszłych współmałżonków. Trzeba bo zmierzyć się z wieloma kłopotami, jak obłaskawienie weselników, teksty zaproszeń, wybór kościoła, czy menu. Jest tego w zasadzie dużo. Z reguły kobieta razem z mamą zajmuje się takimi rzeczami, albowiem dla chłopaka to za wiele. Mężczyźni wolą w takich sytuacjach odsunąć się gdzieś na bok i nie wtrącać do niczego oddając tym samym narzeczonej pole do popisu. Niektórym paniom to odpowiada, inne zaś zmuszają partnerów do dyskusji na temat koloru kwiatów bądź też długości sukni bądź też fotolustro cena. To damy jakkolwiek od dzieciństwa marzą o ślubie, a nie panowie. Ślub to nadzwyczaj poważna spraw. Oznacza dla małżonków wejście w pionierskie życie, jednakowoż też dobrą zabawę na swoim przyjęciu.

Trzeba się do tego tylko należycie przygotować. Nie wystarczy wszystkiego ładnie zaaranżować. Pan młody ma na weselu swoje zadania do spełnienia. W końcu panna młoda godnie wykonywała wiele obowiązków wcześniej. Mianowicie nie tylko biegała po sklepach w poszukiwaniu wymarzonej sukni ślubnej, niemniej jednak również wybierała wezwania, kwiaty, fotografika, salę, a nawet orkiestrę. W tym czasie panowie przeważnie stoją z założonymi rękami oraz czekają, aż ten nerwowy okres dobiegnie końca i wszystko będzie załatwione.

Czasami podejmują jakąś decyzję albo tak im się przynajmniej wydaje, ponieważ to my dokonujemy istotnych wyborów, a oni tylko przytakują, bądź też i nie. Cała ich rola ogranicza się oczywiście do tego, ale zmienia się to podczas samej uroczystości. Któż inny ma przenieść pannę młodą przez próg wynajętej sali, jak nie przyszły małżonek lub ewentualnie kto powinien wznieść za nią toast i poprosić ją do tańca?