Założyciel witryny to bardzo nieraz administrator, jaki też pragnie zdobyć pieniądze za swoją pracę. Widzimy od razu, że nie można nastawić się wyłącznie na zarobek. Nie na początku. Pozycjonowanie jest wymagane, żeby zwiększyć popularność określonej strony. Dopiero po tym, jak pozyskamy stałych bywalców prowadzonej przez nas strony- możemy myśleć o zarabianiu. Nie każda domena chce zarabiać na reklamach.

Wówczas wypada odszukać totalnie inne sposoby na to, by konto bankowe założyciela strony nie było puste. Jesteśmy w stanie promować naszą idealną domenę internetową, jaka dotyczy zarobku. Nikt nie powiedział, że nie pozycjonuje się sklepów internetowych lub ewentualnie stron internetowych, które oferują aukcje. Każda forma zarobku jest korzystna. Takie punkty sprzedaży powinny być od razu poddane pozycjonowaniu.

Jedynie wtenczas uda się dla założyciela nawiązać sprzedaż. Bez użytkowników nie ma mowy o obrocie gotówkowym, a wówczas również nie ma mowy o zarobkach i o dodatkowych stronach lub ewentualnie pod stronach, jakie też zaliczą się do głównego portalu. Co ciekawe- podstrony również muszą być pozycjonowane – przetestuj pozycjonowanie stron. Obecnie nie tworzy się wyłącznie pojedynczej strony. Ona jest zbudowana z wielu innych pod stron internetowych. Warto w takim razie pamiętać o takich zasadach. Nadrzędne strony są w większości wypadków sprawdzane pod względem optymalizacji. Nie oznacza to niemniej jednak, że pod domena internetowa może zostać zignorowana.

Pozycjonowanie jest po postu wymagane dla wszystkich witryn internetowych, które składają się na serwis internetowy. Tylko wtedy założyciel, inaczej administrator zarobi. Jego witryna od razu nie wytwarza zysków, a widać pewne inwestycje także są potrzebne. Dopiero po takiej inwestycji w serwer i w usługi pozycjonera jesteśmy w stanie rozpocząć ciężką pracę. Nie ma nic za darmo oraz nie ma nic bez pracy. Nawet w sieci. Internet to być może wirtualny świat, jednak on ma także przełożenie na to, co dzieje się w rzeczywistości. Gdy popełnimy błąd w sieci- musimy za niego zapłacić. Przy ciężkiej pracy i przy pokonaniu konkurencji- możemy rozpocząć zarabiać i to nie mało. Domeny są w cenie. Tak samo, jak pozycjonowanie, jakie nie obniża pułapu i funduszy.