Duża grupa kierowców decydujących się na zakup samochodu wielokrotnie ma dylemat związany oczywiście z kupnem samochodu, a mianowicie chodzi tu o to czy zdecydować się na zakup auta używanego z komisu czy również sprowadzanego czy też może jednak zdecydować się na samochód całkiem pionierski z salonu. Jest to zawikłane pytanie oraz wszystko tak właściwie w tym przypadku zależy od zasobności naszego portfela albowiem jeżeli mamy słuszną gotówkę dużo lepszym rozwiązaniem jest kupno samochodu w salonie, gdzie pragnąc nie pragnąc mamy pojazd fabrycznie śmiały, do którego jesteśmy w stanie mieć całkowitą pewność.

Całkowicie inaczej jest jeżeli chodzi o samochody używane, gdzie tak właściwie wielokrotnie kupujemy kota w worku nie wiedząc tak w rzeczywistości czym będziemy jeździć. Z drugiej kwestii zwolennicy aut używanych wychodzą z założenia, że tak w zasadzie przy zakupie samochodu nowego czeka nas strata wielkich pieniędzy już przy wyjeździe z salonu samochodowego – porządniej te środki przeznaczyć na wyposażenie typu Smart Kid Belt. Jedno jest pewne, że będziemy mieć do czynienia zarówno ze zwolennikami samochodów używanych jak i zwolennikami pojazdów w całości nowych.

Społeczeństwo w naszym kraju niestety do najbogatszych nie należy i widać to również na przykładzie posiadanych samochodów, gdzie niestety w zdecydowanej znacznej większości przypadków nasi rodacy decydują się na samochody sprowadzane uważając, że jest to o wiele tańsze rozwiązanie, które nie niesie ze sobą tak kolosalnych obciążeń finansowych jak w wypadku innowacyjnego samochodu.

Samochody używane z komisów cieszą się istotnym zainteresowaniem podobnie zresztą jak samochody sprowadzane, niemniej jednak w tym przypadku tak w zasadzie nieraz nie wiemy co pozyskujemy. Niestety nieświadomość naszych rodaków doprowadza do tego, że zamiast nabyć dobry, sprawdzony pojazd bierzemy złom, który potem jeździ co prawda po krajowych drogach jednakże jazda takim samochodem należy do niebezpiecznych. Niestety takie jest dziś oblicze samochodów sprowadzanych czy także nawet tych zdobywanych w komisach, wobec tego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupno samochodu w salonie, gdzie być może zapłacimy więcej, jednak mamy pewność samochodu, którym będziemy jeździć przez wiele lat.