Serwis za pośrednictwem jakiego można dowiadywać się wszystkiego w temacie hodowli growkit jest nad wyraz merytoryczny. Piszą tutaj specjaliści, jacy faktycznie posiadają dużą wiedzę i osobiście mają też doświadczenie z grow kit, a więc ich słowom można uwierzyć. Specjaliści podkreślają natomiast, że nie zalecają hodowania tych grzybów w Polsce, gdyż jest to niezgodne z prawem.

Owocniki grzybów halucynogennych mają w sobie psylocybinę a także psylocynę i to stricte takie substancje nie są w Polsce zalegalizowane. Będąc zdecydowanym na growkit należy wobec tego swoją decyzję bardzo dokładnie obmyślić. Autorzy podają, gdzie w Unii Europejskiej można zakupić gotowe zestawy od producentów jakimi są: Growkit.com, Freshmushrooms.nl, Mondo Growkits, bądź Magixbox. Podają opisy tych firm, dzięki czemu użytkownicy sieci czują się pewnie, gdy chcą zamówić przesyłkę, ponieważ wybierają ostatecznie takiego producenta, którego charakterystyka wzbudza ich największe zaufanie.

Grow kit, a więc pudełka wzrostu w Polsce można zgodnie z prawem zbadać pod mikroskopem, aczkolwiek kupujący nie mogą doprowadzić do pojawienia się owocników. Udostępnione na stronie zdjęcia, wideo i teksty mają charakter informacyjny, o czym opłaca się pamiętać pod względem zgodności z prawem. Na stronie punktu sprzedaży można doinformować się chociażby, w jaki sposób grzyb ten oddziałuje na układ nerwowy, jakie są jego wszystkie cechy oraz na co dodatkowo jest w stanie pomóc.