Present simple – właśnie ta fraza jest dziś jedną z najczęściej wyszukiwanych w Internecie. Dlaczego?

Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na naukę języka angielskiego, nie pozostając przy samych podstawach. Kiedyś w szkołach dominował język rosyjski. W czasach gdy jeszcze chodziłem do szkoły, nie było niestety możliwości wyboru języka obcego, którego chcielibyśmy się uczyć. Był język rosyjski i już! Oczywiście, to nic do końca złego, bo w tej chwili kontakty biznesowe ze wschodem zyskują na znaczeniu i popularności. Jednakże, nawet z mieszkańcami krajów położonych na wschód od naszych granic, najczęściej komunikujemy się dziś w języku angielskim. W tym właśnie języku porozmawiamy nie tylko z Anglikiem lub Amerykaninem. Obecnie, w szkołach na całym niemal świecie, już od najmłodszych lat dzieci uczą się właśnie języka angielskiego. Oczywiście, oprócz swojego języka ojczystego.

Present Simple jest czasem teraźniejszym prostym i to w tym właśnie czasie stawiamy swoje pierwsze kroki z językiem angielskim, zanim jeszcze wejdziemy na wyższe poziomy i poznamy inne czasy teraźniejsze, przeszłe, przyszłe… Nic więc dziwnego, że tyle osób wpisuje takie hasło w wyszukiwarkę.

A jakie jeszcze popularne hasło związane z angielskim wpisywane bywa w wyszukiwarkę? Jest to English Corner, ponieważ to właśnie w takim „angielskim zakątku” spodziewamy się zdobyć wiedzę na tematy związane z angielskim. I słusznie! W English Corner – centrum nauki angielskiego możemy zapisać się na świetnie prowadzony kurs języka angielskiego online, ze szczególnym ukierunkowaniem na przygotowanie ósmoklasistów do egzaminu wieńczącego szkołę podstawową oraz z myślą o młodzieży przygotowującej się do matury z angielskiego. W ofercie English Corner znajdziemy też kursy ogólne i specjalistyczne, wszak to właśnie taki zakątek poświęcony nauce tego języka!

Wygodna nauka angielskiego online

Wracając jeszcze do dawnych czasów i wspominając naukę języka w szkole w tamtym okresie, język rosyjski mocno wówczas dominował w edukacji powszechnej. Języka angielskiego można było uczyć się po lekcjach, na dodatkowych zajęciach odbywających się często także w szkole, o ile dana szkoła takie zajęcia zapewniała. Można też było chodzić lub dojeżdżać do klubów osiedlowych lub innych miejsc, w których organizowane były kursy angielskiego dla dzieci i młodzieży.

Dziś jest naprawdę zdecydowanie wygodniej. W szkole angielski jest już zazwyczaj obowiązkowy, więc przynajmniej podstawy mamy zagwarantowane. I to bezpłatnie! A jeżeli chcemy nauczyć się więcej oraz poznać inne metody nauki, nie musimy obecnie już nawet wychodzić z domu. Nie trzeba szukać klubu osiedlowego, lub jeździć na drugi koniec miasta, bo tam akurat chodzą nasi koledzy i mówią, że na tych kursach jest fajnie Tak było kiedyś. Dzisiaj nauka w dużej części przeniosła się do Internetu. Możemy więc zasiąść wygodnie w fotelu czy przy biurku, włączyć laptop lub komputer i mimo jesiennego chłodu, w sprzyjających nam warunkach i popijając herbatę, nie tylko zapisać się ale i uczestniczyć w kursach angielskiego online. Z domu możemy wyjść na spacer z psem, a nie żeby moknąć w strugach deszczu w drodze na kurs angielskiego 🙂 Prawda jakie to wygodne i fajne rozwiązanie ? 🙂

(artykuł sponsorowany)