Katalogi witryn mają to do siebie, iż niezmiernie niejednokrotnie absorbują się nimi ściśle mówiąc wielcy laicy, co w pewnych momentach kończy się klapą, bowiem zrobienie takiego katalogu, by faktycznie był on przydatny nie jest takie łatwe jak się może wielu osób wydawać. Właśnie w następstwie tego, jeśli ktoś wypatruje katalogu dla siebie, to powinien postarać się prześledzić jego budowę, by wiedzieć,. Czy ma do czynienia z ekspertem, czy również jest to dzieło amatora, które nie jest miarodajne jeśli chodzi o to, czy przyniesie oczekiwane skutki.

Rzecz jasna takie dobre katalogi są nieco droższe od tych prowadzonych przez osoby, jakie nie znają się na tym tak poprawnie, jednakże należałoby jest zainwestować trochę więcej, jakkolwiek mieć pewność, iż nie będzie to chybiona inwestycja oraz stracone pieniądze, albowiem w przypadku niektórych katalogów, ich skuteczność nie jest zanadto wysoka i dołączenie do nich okazje się być tylko i wyłącznie klapą. Poza tym jeśli katalog jest tworzony przez profesjonalistę, to od razu jest to widać, bo jest bardziej przejrzysty oraz bardziej funkcjonalny dla każdej osoby, która z niego korzysta. Jak wybrać baza firm? Jeżeli ktoś jest właścicielem strony internetowej, to na pewno chce by była ona jak najbardziej znana w sieci internetowej, ponieważ za taką popularnością często idzie konkretne wynagrodzenie materialne, chociaż nie zawsze chodzi tylko o pieniądze.

Pragnąc zwiększyć popularność swojej strony, należy zaciekawić się reklama internetową, w tym katalogami stron internetowych, które z pewnością mogą wpłynąć na zainteresowanie daną domeną internetową. Naturalnie dzisiaj takich katalogów jest już w sieci nadzwyczaj dużo, co nie ułatwia wyboru. Posiadając taki szeroki wachlarz katalogów, wypada starać się wybrać ten, jaki jest faktycznie efektywny, jeśli jeszcze trzeba płacić za to, aby zdołać wstąpić w jego szeregi, to tym bardziej należy uważać, aby swoich pieniędzy nie stracić. Taki katalog musi być znany wśród innych użytkowników sieci internetowej, bo oni będą też odbiorcami witryn internetowych. Im więcej osób będzie korzystało z katalogu, tym również ich więcej będzie wchodziło na zgromadzone w nim strony, a w związku z tym jak się można łatwo domyślić, tym bardziej będzie on skuteczny.