Żeby przekazywać wiedzę kolejnym postaciom należy być pewnym w stu procentach swojej wiedzy i swoich umiejętności. W przeszłości funkcję korepetytora pełniła zazwyczaj guwernantka – niezamożna uformowana kobieta. Do jej obowiązków należało nauczanie dziecka z zakresu przedmiotów szkolnych oraz wszelkich zasad wyśmienitego wychowania. W tej chwili korepetytor ma znacznie zmniejszony zakres działania. Jego pomoc ogranicza się zwykle do udzielania pomocy z jednego praktycznego przedmiotu.

Niewątpliwie ich liczba może być pokaźniejsza i mniejsza, w zależności od życzeń ucznia i jego rodziców. Z jakiego powodu rodziców? Bo to głównie oni decydują o tym, czy wysłać dziecko na pomocnicze zajęcia oraz z jakiego przedmiotu muszą one być. Być może też i ty wyszukujesz zajęcia dla siebie, a może oraz dla całej rodziny, dzięki któremu razem będziecie w stanie spędzać czas.

Poprawnym pomysłem są w stanie być rozmaitego typu kursy, na które wolno się wspólnie zapisać lub też strony typu https://dyktanda.pl/. Nagły i wielki wydatek może wyprowadzić z równowagi domowy budżet. Może się to wydać dużym wydatkiem, niemniej jednak zważywszy na okoliczności nauczania nie może robić to na nas wbicia. Rodzice załatwiają nieraz korepetycje swoim dzieciom, gdy te nie poświęciły uprzednio wystarczająco dużo czasu na naukę.

Brak systematyczności, czy nie obecność na wszystkich zajęciach sprawia, że dziecko zbiera, co raz pokaźniejsze zaległości, z jakich nie umie wyjść samodzielnie. Kończy się to zwykle znacznym pogorszeniem stopni i zniechęceniem do dalszej nauki. Co nie prowadzi do niczego porządnego. Zdolny korepetytor, posiadający charyzmę, kreatywność i dar nauczania bez problemu pomoże nam nadrobić zaległości i stracony czas.