Zdarza się że korporacja bądź zakład zmienia adres, choćby transportując się do nowo zbudowanego biurowca lub ewentualnie hali produkcyjnej. Takie przeprowadzki nie są z reguły organizowane jedynie we własnym aspekcie, ponieważ potrzebują notorycznie demontażu i transportu zarówno rozmaitego typu urządzeń, jak i sprzętów biurowych. Bez względu od charakteru i wielkości firmy, przenosiny potrzebują zawsze przeprowadzenia inwentaryzacji, zarówno przez załadunkiem jak i po wyładunku w miejscu docelowym. Nad przygotowywaniem sprzętu do transportu, szczególnie jego odłączeniu i spakowaniu powinni czuwać pracobiorcy, jacy znają się na jego obsłudze oraz konserwacji.

Pewne kwestie, głównie dotyczące ochrony przed uszkodzeniem, należałoby całkowicie uzgodnić z przewoźnikiem. Przenosiny przedsiębiorstw zleca się przeważnie firmom, specjalizującym się w obsłudze praktycznych branży – sprawdź propozycję na usługi przeprowadzkowe. Doświadczenie zapewnia profesjonalizm, a przede wszystkim przygotowanie to przewozu konkretnych sprzętów oraz machin, a tym samym brak problemów przy załadunku i opóźnień.

Różnorodne organizacje i instytucje, jak szkoły, biblioteki, archiwa zmieniają niekiedy lokal, na przykład w związku z rozbudową czy powstaniem nowego gmachu. Takie przeprowadzki w szeregu przypadków odbywają się w obrębie tej samej ulicy, czasem jest to kwestia przeniesienia rzeczy do sąsiedniego obiektu.

Wszelkiego rodzaju książki, dokumenty i papiery są czułe na wilgoć, w związku z tym powinny zostać odpowiednio zabezpieczone. Przeprowadzki są w stanie spowodować niemały bałagan, łatwo go jednakże uniknąć, zaznaczając kartony sygnaturami. Dokumentom oraz archiwaliom spakowanym seriami łatwiej nadać potem nowatorski porządek na półkach.

Przeprowadzki rozmaitego rodzaju urzędów mogą być łatwo i sprawnie przeprowadzone, jeżeli tylko pracobiorcy zachowają przy tym właściwy porządek. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by nic nie zginęło po drodze. Należałoby też ubezpieczyć się przed kradzieżą, zwłaszcza sprzętów elektronicznych. Zamknięcie wszystkich kartonów i uniknięcie przenoszenia pojedynczych, nie zapakowanych przedmiotów w wielkim stopniu ma prawo temu zapobiec.