Pierwszym najważniejszym krokiem aby otrzymać kredyty bankowe jest oczywiście złożenie do banku przyzwoicie wypełnionego wniosku kredytowego. Jeżeli jakiś człowiek nie umie sam wypełnić tego wniosku ma okazję zrobić to przy pomocy osoby pracującej w banku. Wszelkie dokumenty, które kredytobiorca dołącza do wniosku kredytowego kapitulują należytemu rozpatrzeniu. Bank nie może pominąć żadnego nawet najmniejszego szczegółu, który by świadczył na niedoskonałość kredytobiorcy. W przypadku pożyczki z reguły wystarczy jedynie wyłącznie dowód osobisty natomiast kredyt bez bik jesteśmy w stanie pozyskać od razu zaraz kiedy bank przejrzy nasze dokumenty. Takie instytucje finansowe jak między innymi ING, Wierzbinek nieomalże zawsze na rozpatrzenie wniosku kredytowego pragną około dwóch tygodni. Mają one także profesjonalne dni kiedy to banko dokonuje szczegółowej analizy złożonego przez osobę zainteresowaną wniosku.

Jeżeli bank przyzna osobie kredyt ustala termin, w którym ma się ona stawić do banku żeby podpisać umowę kredytową jak również otrzymać środki pieniężne pochodzące z kredytu. Większa część kredytów długoterminowych jak też średnioterminowych żąda od osoby starającej się o ich pozyskanie pobocznych osób, które będą zaświadczały, że kredytobiorca jest otwartą oraz wiarygodną postacią, która będzie spłacała raty kredytowe bez większych problemów zawsze w terminie. Jeżeli pragniemy dostać kredyt bez bik wiele banków nie potrzebuje posiadania żyrantów – sprawdź biuro finansowe. Taka sama sytuacja jest w momencie zaciągnięcia zapożyczenia w oddziale pocztowym. W zależności od typu kredytu i jego wysokości bank może potrzebować dwóch trzech a nawet i czterech żyrantów.

Ewidentnie w ten sposób bank ma pewnego rodzaju zabezpieczenie, że w razie nie dokonania spłaty kredytu zawsze uczynią to żyranci. Wtedy bank nie jest stratny pieniędzy oraz nie musi ponaglać kredytobiorcy aby spłacił kredyt. Niestety wielu żyrantów poprzez swoje zaufanie do kredytobiorcy dzisiaj spłaca za nich kredyty bankowe, które są wysokiej wartości. Takie sytuacje zwykle prowadzą do zerwania najmowości pomiędzy postaciami i do trwającej przez wiele lat kłótni.