Wielu biznesmenów i przedsiębiorców wychodzi ze swoim produktem na ulicę. Promowanie produktu w sposób bezpośredni ma swoje wady oraz walory. Wadą jest to, że zanadto nachalna reklama może tylko zniechęcić prawdopodobnego konsumenta. Reklama na ulicy ma jednak więcej zalet. Jest to dobry sposób na wypromowanie produktu czy usługi na lokalnym rynku. Agencja reklamy może pomóc w dopasowaniu sposobu promocji do specyficznych cech towaru oraz lokalnego rynku. W niektórych miastach sprawdza się rozdawanie ulotek, jakkolwiek nie we wszystkich. Nowoczesny sposób na lokalną promocję to telebim. Telebimy przyciągają uwagę, albowiem wykorzystują chwyt, jaki działa na wszystkich ludzi. Jesteśmy wzrokowcami oraz poruszające się, kolorowe obiekty łatwo przyciągają naszą klarowną uwagę. Telebimy stawiane są w czynnych miejscach, niejednokrotnie w obrębie skrzyżowań.

Dziś zaczynają one wypierać rozpowszechnione w pełnej Polsce billboardy. Zaletą telebimów jest bowiem to, iż reklama nie jest statyczna. Obrazy zmieniają się oraz poruszają, co przykuwa szczególną uwagę. Aby wystartować z własnym interesem nie wystarczy tylko posiadać poprawny pomysł. Nawet najlepszy artykuł nie sprzeda się, jeżeli potencjalni konsumenci nie dowiedzą się o jego istnieniu. Właśnie dlatego w każdej dyscyplinie, produkcji, sprzedaży, usługach, konieczna jest reklama – sprawdź wobec tego haft komputerowy. Nim rozpocznie się własną działalność gospodarczą poprawniej sporządzić najpierw biznesplan. Powinien on zawierać wszelkie wydatki powiązane z otworzeniem interesu w tym koszty reklamy, nakłady na pracobiorców, utrzymanie oprzyrządowania, słowem wszystkie wydatki oraz potencjalne przychody.

Wydatki reklamy można obniżyć, jeśli zaczniemy promować się w Internecie. Najporządniej zacząć od stworzenia własnej witryny internetowej. Nie jest to jednakże takie bezproblemowe i z tym najpoprawniej jest zwrócić się do speców. Projektowanie stron WWW jest popularnym zajęciem wśród studentów-amatorów, jakkolwiek najlepiej taką pracę wykona agencja reklamowa. Prawdopodobnie będzie wypada zapłacić im więcej aniżeli samoukowi, ale jednocześnie otrzymujemy gwarancję profesjonalizmu.