Lecznicze kąpiele z ozonem, działające bezpośrednio na powierzchnię skóry proponowane są w znajdującej się w Katowicach Klinice Ozonoterapii. Kąpiele ozonowe to nakładanie ozonu na skórę pod postacią gazową. Podczas każdej takiej kąpieli gaz działa korzystnie na skórę, dzięki czemu wykazuje sporo cech prozdrowotnych. Ozon w większym stężeniu wykazuje działanie prozdrowotne, antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybicze a także zwalczające pasożyty. Kąpiele z ozonem są stuprocentowo bezpieczne, bo ozon jest gazem naturalnie występującym w środowisku.

Należy wiedzieć, że efekty kąpieli z ozonu są zauważalne już po kilku nałożeniach. Patrząc na to, że działanie ozonu jest kompleksowe, można oczekiwać oddziaływania na cały organizm. Zaleceniami do kąpieli ozonowej są: ciężej gojące się rany, owrzodzenia, choroby skórne o dowolnym podłożu, niedokrwienie kończyn wywołane cukrzycą lub miażdżycą. Z kąpieli ozonowych nie mogą z kolei korzystać kobiety karmiące piersią, kobiety ciężarne oraz pacjenci onkologiczni. Podczas kąpieli ozonowej leczone kończyny są wkładane do specjalnego worka, do którego jest bezpośrednio wlewany ozon pod postacią gazową.

Zależnie od tego, co dolega pacjentowi, ozonowane są kończyny górne albo dolne. Zabieg trwa od dwudziestu do 30 minut. Aby umówić się na zabieg, wystarczy skontaktować się z pracownikami kliniki, żeby zapisać się w korzystnym dla siebie terminie oraz zaznajomić z opisem zabiegu. Dla wzmacniania rezultatów do kąpieli ozonowej można dodać olejki eteryczne albo sole lecznicze. Katowicka klinika wyspecjalizowana jest w poszczególnych terapiach już od dawna. Są to: ozonowanie krwi, ozonowanie uszu, ozon dopochwowy, ozon dojelitowy, kąpiele ozonowe a także ozonowanie wody i oliwy. Ich efektywność terapeutyczna szacowana jest na 80%. Klinika Ozonoterapii to jedna z nielicznych klinik na Śląsku, oferująca tego typu leczenie alternatywne.