Materace na rynku sprzedażowym mają rozmaite wymiary. Zwykle uzależnione jest to od typu oraz wielkości łóżka. Niemniej jednak dużo zależy również od przeznaczenia materaca. Jeśli nadaje się on do transportowania z miejsca na miejsce to producenci dbają o to by był w miarę lekki oraz optymalny pod względem wielkości. Na wymiar materaca wpływają również takie elementy jak popyt na materace, a nawet ilość elementów z jakich trzeba je wykonać. W sklepach w większości wypadków dominują materace wymiarów człowieka tak żeby zmieścił się on na nim w całości kiedy się położy. Jeżeli człowiek posiada dwa metry wzrostu wtedy takie materace wykonuje się na właściwe zamówienie – więcej na witrynie internetowej materace sferado opinie. Materac ma obowiązek również być dosyć szeroki tak żeby wolno było śmiało się na nim przekładać na drugi bok.

Dlatego kiedy tak właściwie się go położy na podłodze czy na łóżku widać bez ogródek że jest on dosyć ogromny. Wielkość materaca dobiera się też ze względu na typ osoby, czyli na dziecko czy też dorosłych. Największe materace mogą być fabrykowane dla łóżek w apartamentach. Materace podróżnicze to sztampowe materace jakie zabiera się ze sobą w podróż. Są one przede wszystkim składane tak żeby mogły się pomieścić się do bagażnika. Najczęściej zabierane są ze sobą wtenczas kiedy rodzina wybiera się samochodem na urlop pod namiot. Wtedy taki materac gruntownie służy do odpoczynku.

Można go rozłożyć również na polanie, w lesie jak również w namiocie. Coraz więcej materaców tego rodzaju jest niezwykle lekkich co nie sprawia obciążenia kręgosłupa. Są niesłychanie praktyczne, lekkie a co najistotniejsze dosyć tanie. Rodzajów takich materaców jest kilka do wyboru. Zarówno można dobierać do własnych potrzeb odcień, jakość, wielkość jak także strukturę wykonania. Materace podróżnicze to też takie które można rozłożyć w razie przybycia większej ilości gości. Są one swobodne co świadczy że wystarczy je rozłożyć na podłodze oraz położyć się na nich. Spora grupa takich materaców ma wyjątkowe wgniecenia cechujące miejsce składania materaca. Solidny materiał sprawia że wolno je kłaść z obu witryn.