BreakthroughResearch to serwis dla czytelników, którzy lubią koty. Każdy, kto ma czworonoga lub dopiero zaplanuje go mieć, może dowiedzieć się czegoś o konkretnej rasie psa albo kota. Scharakteryzowane są między innymi maine coon i sporo innych zwierząt. W dodatku, że można sprawdzać podstawowe wiadomości o psach i kotach, można także przeczytać określone porady o tym, jak zadbać o pupila na co dzień. Psy i koty są pasją autorów strony, co można prędko zauważyć. Z tego powodu wszystkie zamieszczone posty są bardzo precyzyjne, zawierają sporo opisów i wyraźnie ukazują, czym trzeba się sugerować przy doborze zwierzęcia. Autorzy wiedzą, jak sporą odpowiedzialnością jest posiadanie psa i kota i z tego względu dbają o to, aby internauci byli maksymalnie uświadomieni.

Kiedy ktokolwiek po zapoznaniu się ze wpisami chce dowiadywać się czegoś więcej, ma taką możliwość. Wystarczy, że zada zapytanie w komentarzu albo nawiąże kontakt z autorami. Witryna tyle co się rozwija, aczkolwiek już w tej chwili można dostrzec, że artykułów jest w tym miejscu znacznie więcej. Internauci dostrzegają, że każdy tekst cechuje merytoryka i wyczerpuje zagadnienie. Żadna informacja w temacie określonej rasy nie jest tutaj ominięta.

Kiedy użytkownicy serwisu mają pytania, mogą dowiadywać się więcej od autorów wpisów. To specjaliści, którym opłaca się im ufać. Serwis stale się rozwija ipowstaje sporo wpisów. Atutem jest to, że można je komentować. Blogi tematyczne są o wiele bardziej popularne w sieci. Można w nich odnaleźć sporo merytorycznych postów i oczekiwać, że ich renoma będzie wzrastać.

Wystarczy w lupce zaznaczyć, o jakiej rasie chciałoby się wyszukać wiadomości i można mieć pewność, że znajdzie się to, czego się szuka. Jako że Międzynarodowa Federacja Kynologiczna odróżnia prawie 400 ras, posty poszerzają zakres wiedzy czytelników. Mogą oni dowiedzieć się rzeczy podstawowych, jak i bardziej sprecyzowanych. To nad wyraz znaczące kompendium wiedzy.