Serwis informacyjny i ogłoszeniowy dla osób mieszkających w Nowym Sączu, a więc Portal Nowy Sącz to serwis w sieci, jakiemu opłaca się przyglądać bliżej. Wpisy publikowane są systematycznie oraz dotyczą licznych rodzajów wydarzeń. Ktoś, kto zapisze się do subskrypcji będzie jeszcze dokładniej poinformowany o tym, co dzieje się w aktualności nowy sącz i dużo na tym uzyska. Najczęściej przeglądanym działem jest kategoria z aktualnościami. Następnie, ochoczo sprawdzane są imprezy, kulturalne oraz sportowe.

Sporo osób ogląda galerie zdjęć z poszczególnych zdarzeń. W dodatku, w dziale wideo można zaznajomić się z filmami z przeróżnych wydarzeń kulturalnych. Niemałe zainteresowanie rozbudza kategoria z ogłoszeniami. Założenie konta daje okazję nie tylko na dodawanie anonsów a także umożliwia zaglądać do swoich wcześniejszych anonsów.

Internauci wymieniają się uwagami z innymi internautami. Żeby zaś odnaleźć ogłoszenie a propo tego, co w danej chwili nas ciekawi, wystarczy zapisać frazę w umieszczoną w widocznym miejscu lupkę. Ogłoszenia dodane są w działach jakimi są: branża moto, nieruchomości, praca, dom oraz ogród, sprzęt elektroniczny, moda, zwierzęta, artykuły dziecięce, rękodzieło, sport oraz hobby, muzyka i edukacja, usługi oraz firmy, ślub i wesele, Nowy Sącz się dzieli – wymiana bezgotówkowa oraz oddam/szukam. Są także funkcje dodatkowe.

Możliwość oglądania archiwów z niedawnych eventów mających miejsce w Nowym Sączu jest godna uwagi dla dziennikarzy, którzy w gazecie lokalnych mają chęć zapisywać to, co dzieje się w mieście na bieżąco. Osoby mieszkające w Nowym Sączu mogą mieć ochotę wrócić do takich zdarzeń, w których już brali udział, oglądając galerie i filmy. Ponadto, można także pogłębiać interakcje za pomocą Facebooka, Twittera, Instagrama lub Youtube’a. Można skomentować eventy w których brało się udział oraz wymieniać uwagami z pozostałymi osobami biorącymi udział w wydarzeniach. Serwis Nowy Sącz jest witryną wszechstronną.