Jeśli nie mamy żadnego pomysłu w jaki sposób reklamować własny towar, a nie mamy wystarczająco mnóstwo pieniędzy należałoby zainteresować się alternatywnymi sposobami reklamowania swojego artykułu, które być może nie mają masowego zasięgu, a jedynie ograniczają się do regionalnych środowisk, co i tak może zaprocentować znaczącym zainteresowaniem ewentualnych klientów, jacy będą zainteresowani zakupem naszego towaru. Sposobów alternatywnych jest mnóstwo, a tylko od nas zależy, jakie z nich zastosujemy. Należałoby zwrócić szczególną uwagę na ceny takich sposobów reklamowania, albowiem również tu dominuje ogromne zróżnicowanie przez co wolno dużo pod tym względem utracić, a z drugiej kwestii dużo zdobyć.

Dla przykładu kasetony reklamowe wrocław są stosunkowo mnóstwo tańsze aniżeli dla przykładu moduły marketingowe, jakich cena relatywnie jest pokaźniejsza. Mimo to te wyżej wymienione towary są mnóstwo tańsze aniżeli reklama w mediach gdzie niestety należy zapłacić ciężkie pieniądze za czas antenowy. Poza tym ograniczając się wyłącznie do tych alternatywnych sposobów reklamowania otwieramy się tylko na lokalny rynek, przez co nie mamy szansy zaistnieć na arenie ogólnopolskiej. Jeśli prowadzimy przedsiębiorstwo, które nie nastawia się na samym początku na prędką promocję i ogromny rozwój ogólnopolski, warto zrezygnować z reklamowania swojego artykułu w środkach masowego przekazu czy także Internecie. Przede wszystkim dużo na tym zaoszczędzimy, a to rzecz jasna jest jednym z argumentów przez który wielu biznesmenów rezygnuje z takiego sposobu reklamowania swojego towary.

Wytwarzając produkty, których przeznaczenie będzie wyłącznie na rynek lokalny należałoby skorzystać z innych sposobów reklamowania własnego towaru, który przy okazji jest mnóstwo tańszy niż media, jakie w współczesnych czasach są wybitnie drogie. Takimi metodami są pomiędzy innymi kasetony reklamowe oraz banery, jakich wynajęcie jest niemało tańsze, dzięki czemu tak wielu w stworzonym przez nas kraju lokalnych przedsiębiorców decyduje się na ten sposób reklamowania własnego towaru, jaki trafia do lokalnych konsumentów, jacy mogą się dowiedzieć o tym produkcie nie musząc włączać telewizora lub również Internetu, jakie są dużo droższe, a tam reklamowane są inne towary.