Projektowanie witryn WWW wielokrotnie wiąże się ze stworzeniem nawigacji witryny. To proces, który nie wymaga szczególnych umiejętności, za to dzięki nawigacji w gruncie rzeczy wiele można zdobyć. Nawigacja strony powoduje bezproblemowe poruszanie się po niej, wyszukiwanie wiadomości czy łatwe przechodzenie pomiędzy przeróżnymi działami. To jedne z najważniejszych cech, jakie powinna posiadać idealna strona. Internauta zawsze wybierze portal internetowy, który sprawia mu mniej kłopotów w trakcie wędrówki – trzeba pamiętać o tym w czasie procesu, jakim jest projektowanie stron internetowych WWW.

Im znacznie więcej kliknięć, pułapek oraz niespodzianek czeka na potencjalnego odbiorcę, tym bardziej będzie on poirytowany, a w rezultacie nie wróci do konkretnej witryny, zastępując ją inną, bardziej dopracowaną. Projektowanie stron internetowych WWW łączy się nie wyłącznie z nawigacją. Jeśli portal jest rozbudowany, wypada zastosować także jego mapę. Nikt nie będzie poszukiwał przez godzinę informacji, z których korzysta na co dzień. Jeśli to dopuszczalne, warto zbadać preferencje użytkowników. To, z czego korzystają na ogół można wtedy umieścić na stronie głównej. Należy pamiętać o umożliwieniu kontaktu z autorem lub ewentualnie z figurą, jaka odpowiada za stronę internetową.

Zanim rozpoczniesz proces, jakim jest planowanie stron WWW, powinieneś się przede wszystkim zastanowić, co rzeczowego i interesującego masz do przekazania figurom, jakie będą je oglądały. Jeżeli zamierzasz umieścić na domenie swój życiorys czy zbiór kawałów o blondynkach, to szkoda twojego drogocennego czasu na powielanie czegoś, co wszyscy prawidłowo znają.

Projektowanie witryn WWW potrzebuje większych intencji – sprawdź projektowanie stron www. By mieć pewność, że dana strona będzie kultowa i chętnie odwiedzana, musi ona przyciągać internautów oryginalnością oraz atrakcyjną oraz systematycznie uzupełnianą treścią. Umieść na witrynie tyle treści, by nie było możliwe przeglądnięcie jej w trakcie jednej wizyty, i pamiętaj, że nawet najdrobniejsze błędy mogą zniechęcić ewentualnych użytkowników do powrotu na twoją stronę. Projektowanie stron WWW to procedura, w jakiej nie wolno pozwolić, by forma wzięła górę nad treścią. Należy pamiętać, że internet to źródło wiadomości a nie miejsce, gdzie przedstawiamy nowości techniczne, które są w stanie obejrzeć jedynie posiadacze najnowszych przeglądarek z zainstalowanymi wszelkimi możliwymi rozszerzeniami.