Zacznijmy od zastanowienia się, czym jest strona internetowa a następnie czym jest domena internetowa dla firmy. Witryny to w uproszczeniu dokumenty osiągalne przez serwery www. Strony są okienkami, w jakie i przez które wolno zaglądać poruszając się w przez duży sieciowy las. Czym w następstwie tego takie okno może być dla firmy? Mogą posiadać wiele przeróżnych funkcji – od bycia prostą witryną internetową, jaka służy komunikacji tylko w jedną stronę internetową po bycie miejscem autentycznej rozmowy z konsumentami. Witryny mogą być bardzo użytecznym narzędziem, zawsze niemniej jednak warto się zastanowić, czy niezbędnym. Wszytko zależy bezsprzecznie od tego, o jaką firmę chodzi, jakie są jej potrzeby. Mimo pozorom jeszcze nie wszyscy korzystają z Internetu, badania przedstawiają całkiem pokaźną grupę wykluczonych z cyfrowego świata. Podstawowe pytanie brzmi w takim razie – czy moi klienci będą mnie tam poszukiwali?

Nawet, jeżeli odpowiedź brzmi nie – to należałoby zadać sobie jeszcze jedno pytanie – czy nie chcę przyciągnąć klientów, którzy są w sieci? Witryny jak każde narzędzie – mogą być użyte niepoprawnie i odpowiednio. Wskutek tego odpowiedź brzmi – nie, nie każda firma musi posiadać witrynę internetową, jednak musi to być przemyślane przedsięwzięcie, a nie zaniedbanie – w następstwie tego wypróbuj Strony internetowe Elbląg. Najczęściej w Internecie szukamy informacji dotyczących korporacji, usług, wypatrujemy opinii innych internautów interesujących nas artykułów.

Jednak w sieci są witryny też osób całkiem prywatnych. Po co ludzie tworzą swoje własne witryny, jeżeli nie oferują na nich jakichkolwiek usług ani nie pragną nic sprzedać? Łatwo dostępny Internet udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że w wielu osobach drzemie potrzeba zaistnienia. Posiadamy ku temu bez liku możliwości w sieci a witryny są jedną z nich. Ta forma, w odróżnieniu od na przykład bloga czy wypowiedzi na forum, pozostawia nam kompletną kontrolę nad tym, co pragniemy komunikować i w jaki sposób. Jeżeli właściciel witryny sobie nie życzy komentarzy, to ich nie będzie. Jeśli nie życzy sobie maili – to po prostu ich nie będzie. Często tworzą je osoby, jakie mają jakąś pasję oraz chcą się nią podzielić. Powstają niekiedy jako relacje z dalekich podróży czy innych istotnych wydarzeń. Strony należące do prywatnych osób są w związku z tym wizytówkami, autoprezentacją, czasami podzieleniem się wiedzą i przeżyciami.