Loki potrafią mieć dużo postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z eleganckim przedziałkiem między będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Słynne wielbicielki tego stylu, kultowe z ekranów kin, to np. Rita Hayworth bądź też Marlena Dietrich, innymi słowy ikony sexappealu. Będzie to fryzura wymarzona na duże wyjścia i gale. Aktualnie robi furorę w nieco zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet najmniejszy włosek, nie jest już trendy.

Nadszedł czas na niedbałość i choć iluzoryczny luz. Fale mają być jakby utworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji warto pamiętać, że skręty będą miały wyrazistą fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeżeli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten wyodrębni też optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać więc o tym, aby zatroszczyć się o dobry odcień..

Bezbłędnie nadają się do tego kremy do stylizacji. Pierwszorzędny look nada niezbędnik każdej miłośniczki przyciągająca, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej walorem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej przestrzeni o wiele szybciej, niż gdyby czyniłoby się to samo palcami. Mocno skręcone loki to tylko z pozoru fryzura dla wybranych, innymi słowy posiadaczek gęstych i długich włosów – sprawdź odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej też za pomocą rujnującej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała.

W dzisiejszych czasach jest to wynik bardzo banalny do osiągnięcia, a równolegle potrafiący diametralnie odmienić skonstruowany przez nas image, czyniąc twarz interesującą i przy tym w każdym calu odmienioną.

Silnie skręcone, amorkowate loki potrafią utworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) lub niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim wypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Aby go uzyskać potrzebujemy stosunkowo niedużego kładu, a mianowicie pianki do skręcania loków, suszarki oraz grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, należy wczesać ją grzebieniem, a następnie podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku należy podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Zostawić do zupełnego wyschnięcia oraz gotowe, wystarczy rozplątać loki i na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.