W wielu przypadkach jest traktowana jak następny drogi gadżet. Mowa o szczoteczce elektrycznej. Polacy pod tym względem są tradycjonalistami oraz obstają przy szczoteczkach manualnych. Być może przyczyną jest to, że szczoteczki elektryczne na nasze półki sklepowe trafiły niezwykle późno w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Faktem jest jednakże, iż stosowanie szczoteczki elektrycznej zwiększa nie wyłącznie wygodę mycia zębów, pomiędzy innymi przez skrócenie czasu przydatnego do ich wyszczotkowania. Stosowanie szczoteczek elektrycznych zwiększa przede wszystkim skuteczność mycia zębów. W efekcie mamy prawidłowiej wyczyszczone oraz chronione przed próchnicą zęby. W dodatku producenci szczoteczek elektrycznych nie śpią oraz ciągle optymalizują swój towar. Prowadzona przez nas szczoteczka ma prawo mierzyć czas mycia zębów.

Niektóre nadają sygnał dźwiękowy po jakichkolwiek trzydziestu sekundach mycia. Jeżeli mamy wrażliwe zęby oraz dziąsła, to przed nadmiernie mocnym i napiętym szczotkowaniem uchroni nas szczoteczka z sensorem siły. Działa ona tak, że sygnały pulsacyjne ustąpią, gdy szczoteczka jest nadmiernie mocno dociskana do przestrzeni zęba. To kłamstwo, że szczoteczka elektryczna absorbuje więcej miejsca niż szablonowa i nie nadaje się na podróże służbowe lub urlopowe. W tej chwili dostępne modele zezwalają nam dbać o zęby też poza domem, co ukazuje https://oclean.pl. Na rynku wolno zakupić szczoteczki, które mogą pracować bez doładowania nawet godzinę.

Starczy nam to na blisko dwutygodniowy wyjazd, przy założeniu, iż będziemy szczotkować dwa razy na dzień po dwie minuty. Tak wobec tego wystarczy, iż zabierzemy ze sobą w podróż tylko trzon szczoteczki, bez tak zwanej bazy. Szczoteczki elektroniczne zwykle mają wmontowane na stałe akumulatory. Ich ładowanie odbywa się za wsparciem indukcji elektromagnetycznej. Tak więc taka szczoteczka jest inwestycją na długie lata. Co poniektóre szczoteczki mają też wbudowaną diodę informującą o stopniu naładowania ogniw. W następstwie tego jeśli w szeregu przypadków odjeżdżamy, to przed kupnem szczoteczki, weźmy pod uwagę jak długo produkt wytrzyma bez ładowania. Trzeba pamiętać, że po kompletnym wyczerpaniu akumulatorów szczoteczka elektroniczna ładuje się nawet do kilkunastu godzin.