Wyraz medycyna pochodzi z języka łacińskiego oraz oznacza sztukę lekarską. Nauka ta oparta jest głównie na doświadczeniu lekarzy. Obejmuje to wszystko, co dotyczy zdrowia człowieka. Za starożytnego ojca leczenia i opiekuna wszelkich lekarzy twierdzi się Hipokratesa. W aktualnych czasach nowo wprowadzane zasady leczenia oparte są już głównie na faktach. Medycyna naturalna, jak sama jej nazwa podkreśla, jest to sposób leczenia za pomocą oczywistych metod. Istotna różnica pomiędzy nią, a medycyną zwyczajową polega na leczeniu nie jedynie ciała lecz też duszy. Leczenie ludzi w ten sposób wymaga od lekarza kolosalnej wiedzy oraz doświadczenia.

Trzeba posiadać również znaczny zakres wiedzy psychologicznej i farmaceutycznej. Medycyna naturalna może nas uchronić od skutków ubocznych współcześnie wykorzystywanych lekarstw. Jest to pierwszorzędny sposób radzenia sobie z rozmaitymi dolegliwościami. Niestety często leczenia trwa o wiele dłużej niż farmakologia lub też hospitalizacja, wobec tego też dużo osób rezygnuje z takiej formy już po paru tygodniach. Wielu z nas zastanawia się, czym w ogóle są olejki eteryczne, jakie są tak praktyczne w medycynie naturalnej – wypróbuj również na aceite de argan. Olejki są mieszanką związków chemicznych pochodzenia roślinnego. Występują one w każdej części roślinny. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, od działania antyseptycznego po lecznicze. Olejki wytwarzać możemy też sami, wówczas będziemy posiadać pewność, iż pochodzą one z surowców naturalnych. Jesteśmy w stanie je otrzymać za pomocą paru fundamentalnych metod: destylacji, tłoczenia na zimno oraz ekstrakcji.

Zdobyte w ten sposób olejki jesteśmy w stanie użyć do produkcji kosmetyków oraz odświeżaczy powietrza. Najczęstszą metodą leczenia, przy użyciu tych substancji, jest inhalacja. Nim zaczniemy stosować konkretny olejek, należy porozmawiać z lekarzem, by się dowiedzieć, w jakich ilościach i jak wielokrotnie powinniśmy go używać. Kolejną znaną metodą użycia olejków są kąpiele. Jeśli dobierzemy słuszny olejek, to uprzyjemni on nam kąpiel i może wzmocnić opisującą nas odporność. Wobec tego także olejki trzeba stosować przede wszystkim wtenczas, gdy jesteśmy przeziębieni.