Jedną z dziedzin, w której prędki postęp technologiczny odgrywa obszerną rolę jest oczywiście elektronika. Dzięki niej możliwy jest rozkwit innych, niezbędnych w powszednim życiu sfer gospodarki, takich jak: produkcja, widoczny każdego dnia transport, przemysł itp. Nasi dziadkowie, a nawet rodzice zapewne pamiętają jeszcze czasy, w których posiadanie jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego było totalnie niemożliwe i graniczyło z cudem. Swego rodzaju luksusem było posiadanie jedynie odbiornika telewizyjnego. Na szczęście czasy totalnie się zmieniły oraz to właśnie dzięki postępowi cywilizacji w czasie obecnym bez problemu wolno kupić wszelkiego typu urządzenia elektroniczne.

Dzięki najnowszym technologiom mają one coraz to mniejsze wymiary oraz spełniają coraz więcej funkcji. Wolno zobaczyć to na przykładzie telewizorów, gdzie niezwykle modne są teraz obszerne ekrany lcd bądź też plazmowe, wieszane na ścianach. Powstaje niemało odtwarzaczy przenośnych, bez kłopotu mieszczących się w kieszeni, a to naturalnie dzięki którym w każdej chwili jesteśmy w stanie weselić się ukochaną muzyką czy też obejrzeć fajny film. Z tego względu, iż dostępnych jest dużo dyscyplin przemysłu, najporządniej byłoby zająć się tą kategorią w sposób ogólny.

W każdej z nich w wyborny sposób współpracują ze sobą ludzie i maszyny, co daje nadzwyczaj rozległą wydajność produkcyjną lub wydobywczą. Wszystkie technologie oparte są rozmaitych zasadach działania – sprawdź czyszczenie separatorów tłuszczu. Przemysł wydobywczy coraz to częściej wykorzystuje zaawansowane maszyny, po to aby człowiek nie musiał schodzić pod ziemię, bo istnieje tam duże niebezpieczeństwo zawalenia. W produkcji także większa część czynności wykonują wszelkie urządzenia sterowane cyfrowo, lecz sam proces programowania ma obowiązek pozostać wykonany przez człowieka. Z tego względu, że przemysł jest najsilniejszą sferą gospodarki w każdym kraju na świecie, musi pracować przez całą dobę. Danym jest, że sam człowiek nie dałby temu rady, więc z pomocą przychodzi nam elektronika. Najważniejszym czynnikiem jest fakt, że tego rodzaju machiny wykonują nawet, a w szczególności bardzo skomplikowane i małe operacje, gdzie oko ludzkie jest zawodne. Nowoczesne technologie zezwalają tworzyć coraz lepsze oraz mniejsze wyroby, lecz także niebywale kolosalne konstrukcje.