Klasyczna oraz wyrazista – pochodząca z Chile Burgundia jest tym przepisem, jaki pośród wielu innych można odnaleźć na witrynie Tragos Del Mundo. Są albowiem w tym miejscu przedstwione smaczne trunki znane na całym świecie. Jest to bezsprzecznie przepis niepowtarzalny, z jakim można zaznajomić się, zaglądając na domenę https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/. I to wyraźny dowód na to, że na podanej stronie znajdują się tylko niecodzienne pomysły trunków alkoholowych. Borgona to koktajl na bazie czerwonego wina oraz truskawek. Trzeba naszykować go w dużych rozmiarów dzbanku.

Idealnie nadaje się do picia w trakcie obiadów lub imprez towarzyskich. Patrząc na to, że jest to napój bardzo słodki, to smak alkoholu jest w rzeczy samej mało wyczuwalny. Jeżeli więc internauta nie preferuje mocnego smaku alkoholowego, to jest to świetna propozycja dla niego. To rzadko spotykana propozycja, idealna na ciepłe dni. Wczesnym latem, podczas sezonu na truskawki, opłaca się zdecydować się na przygotowanie takiego trunku i wypróbować czegoś innego. Należy wyłącznie zwrócić uwagę na to, żeby nie zjadać za dużo truskawek z tego trunku, gdyż nasiąknięte alkoholem mogą szybko zadziałać odurzająco.

Przepis na Burgundię jest łatwy do zrobienia. Jest to efektem tego, że posiada niewiele składników. O ile ktoś ma chęć, to może dodać koniaku do tego napoju. Aczkolwiek to już opcja dla osób preferujących wyjątkowo mocny posmak. Do zrobienia letniego, chilijskiego trunku potrzebne są: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kosteczki lodu oraz trochę cukru. Trzeba umyć i posiekać owoce. Następnie, zmieszać je z cukrem oraz odłożyć na 30 minut. Do słoja należy dolać wino, a później macerowane truskawki. Wszystko należy zmieszać oraz wlać do dzbanka. Uprzednio, dodając do dzbanka kilka kostek lodu, by napój schłodzić. De facto, będzie to trunek, jaki skosztowany pierwszy raz robi jak najlepsze wrażenie oraz na dłużej pozostaje w pamięci.