Ślub to przede wszystkim nadzwyczaj istotne przeżycie dla młodych, dlatego też młodzi chcą by ten dzień wyglądał jak najlepiej, bo będą go wspominać do końca swojego życia. Niemniej jednak aby wyglądało to wszystko jak najprzyzwoiciej wypada wszystko poprawnie zorganizować, co pochłania z pewnością mnóstwo czasu. Jednak jeżeli jest to dla młodych tak istotne to nie będzie im w ogóle żal poświęcać cały swój wolny czas na przygotowania do ślubu, ponieważ powinna być to dla nich jak najbardziej przyjemność. Najwięcej czasu z pewnością jest potrzeba na odszukanie fotografa, ponieważ fotografów jest de facto mnóstwo na polskim rynku, niemniej jednak nie wszyscy są obeznani, oraz aby odnaleźć tego profesjonalnego wypada sporo czasu.

Żeby fotografik był doświadczony powinien na pewno posiadać jak perfekcyjny sprzęt fotograficzny, którym będzie robić zdjęcia wysokiej jakości, powinien posiadać osobowość, ponieważ gdy jej nie będzie posiadał to na pewno nie będzie wolno się z nim dogadać w żadnej sprawie. Ważne też jest żeby fotograf posiadał jak bardzo dobre umiejętności fotograficzne – na przykład Paweł Seelieb. Obecnie młodzi ludzie gdy planują wyjść za mąż błyskawicznie zastanawiają się nad data ślubu, bo aby przyzwoicie zorganizować wszystko potrzeba mnóstwo czasu, wobec tego datę również trzeba wybrać niemało szybciej.

Przede wszystkim znaczący jest wybór sali ślubnej i fotografa, albowiem na te perfekcyjne jest zawsze najwięcej chętnych, jednakże nikt się nie zdumiewa, bowiem każdy pragnie żeby ten najważniejszy dzień w życiu wyglądał jak najporządniej. Mimo to aby załatwić sale perfekcyjną oraz najlepszego fotografa wypada się już starać nad tym sporo szybciej, co najmniej rok czy dwa lata na przód.

Należyty fotograf na pewno zrobi nam dobrej jakości zdjęcia, które w późniejszym czasie kiedy będziemy na nie spoglądać będą nam miło przypominać o tym wspaniałym dniu. Żeby zdjęcia wyglądały jak najpoprawniej na pewno fotograf powinien posiadać należytej jakości sprzęt, oraz w głównej mierze powinien mieć jak optymalne umiejętności w wykonywaniu fotografii wówczas z pewnością możemy być pewni, iż zdjęcia będą wykonane jak najodpowiedniej oraz by były jak najlepszej jakości.