Kobieta i jej ideał wyglądu pod żadnym pozorem nie jest taka banalna do spotkania w naszym życiu. Każdy mężczyzna ma swój ideał kobiety. Chodzi nam o wygląd, urodę i o charakter. To przykre, nie jest łatwo spotkać taką osobę, która może bez kłopotu sprostać naszym wymaganiom dotyczącym ideału. Nie ma ludzi perfekcyjnych. Na to wypada zwracać uwagę.

Niemniej jednak dla zakochanej osoby, taki drugi człowiek jest profesjonalny i to jest najistotniejsze. Żeby się zakochać należy przekonać do siebie drugiego człowieka i przedstawić swoje bardzo dobre atuty. Inaczej nie uda nam się prawidłowo do tego wszystkiego dostosować i jeszcze przyzwoiciej zauważyć wszelkich zależności, jakie mogą dotyczyć w głównej mierze naszego życia i stworzonego przez nas mniemania. To nie jest jakkolwiek takie uciążliwe do wykonania – pomoże w tym Prof. Andrzej Kaszuba. Ideał kobiety jest uwzględniany pod względem urody. To jest wymagane w naszym życiu.

Jednak wzór jest dla każdego totalnie inny. To już kwestia indywidualna, w którą nie będziemy ingerować. Takie sprawy i takie założenia muszą być dostrzegalne. Piękno i uroda nie jest najistotniejsza w naszym życiu. Jakkolwiek inaczej tego postrzegać nie jesteśmy w stanie. Uwzględniamy takie sprawy oraz takie szczegóły, które jeszcze przyzwoiciej mogą być w naszym życiu zauważalne. Skoro uroda ani piękno nie jest najważniejsze, to co jest?

Niewątpliwie, jeżeli chodzi o człowieka, trzeba posiadać na uwadze charakter. Osobowość oraz wszelkie inne sprawy, które są korzystne w stworzonym przez nas życiu. To jest najważniejsze. Uroda z wiekiem przeminie. Charakter oraz miarodajne sytuacje, jakie mogą być dla nas jeszcze poprawniejsze pozostaną, a to jest w tym wszystkim oczywiście niesłychanie odpowiednio postrzegane. Takie sytuacje oraz piękno idą w parze, jednakże nie każdy jakkolwiek jest taki urodziwy. Nie każdy także będzie się zastanawiał nad takimi kwestiami i takimi zależnościami. Niestety, to nie jest takie proste, na jakie wygląda. Wobec tego należy mieć na uwadze to, co w tej chwili postrzegamy jako najwyższy piedestał w naszym życiu. Nie może być to piękno ani uroda. Sami przekonamy się, dlaczego tak jest oraz dlaczego tak powinno być.