Wielu właścicieli przy remoncie przede wszystkim się skupia na grubych pracach, to znaczy instalacjach, ścianach i podłogach, nieco zapominając o wszelakich dodatkach. O ile główne prace są bardzo ważne, bowiem od jakości ich wykonania będzie zależeć komfort i wygoda mieszkania, o tyle to przy pomocy dodatków wnętrze uzyskuje ciekawy, unikalny charakter.

A że rozmaitych dodatków jest w sklepach niezliczony wybór, to każdy będzie mógł wykończyć swoje mieszkanie według własnych preferencji, choć nie ma gwarancji że pójdzie mu to szybko. Nawet zwykłe listwy przypodłogowe to czasami konieczność zwiedzenia kilku sklepów, aby dobrać najlepiej dopasowane kolorystycznie. A co dopiero jeśli będzie chodzić o kinkiety.

Kilkuset producentów, wiele tysięcy najróżniejszych modeli, które się od siebie różnią zasilaniem i wyglądem to dla niejednego właściciela kilka tygodni szukania. Rzecz jasna są osoby, które potrafią wejść do pierwszego z brzegu sklepu i po krótkiej chwili kupią zestaw do całego mieszkania. Lecz dobrze jest trochę czasu poświęcić na poszukiwania, ponieważ można znaleźć naprawdę oryginalne produkty, które sprawią że kuchnia czy pokój wyjątkowo się będą prezentować.

Nawet do zasłonienia okien jest całkiem sporo rozmaitych możliwości, przykładowo takich jak plisy, które bez przerwy cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym przypadku warto pomyśleć jeszcze o praktycznych aspektach, między innymi takich jak odpowiednia osłona przed słońcem z południa.