Żeby konferencja zdołała się odbyć potrzebne jest odpowiednie zorganizowanie takiego spotkania. Jeżeli mielibyśmy zajmować się zrzeszeniem konferencji sami moglibyśmy się nieźle natrudzić – nie każdy z nas ma doświadczenie w aranżowaniu konferencji. Właśnie dlatego również w wielu wypadkach należałoby zlecić przygotowywanie konferencji sprofilowanym jednostkom, które zajmują się tym zawodowo, jakie zdają sobie sprawę z tego, jak zorganizować konferencje o każdej tematyce. Organizacja konferencji, szczególnie takiej, w jakiej udział ma wziąć wiele osób nie jest wcale proste. Konieczne jest jakkolwiek odnalezienie należytego miejsca, sali konferencyjnej, zatrudnienie akuratnych osób, jakie poprowadzą narady, zawodowców w konkretnych dziedzinach, zapewnienie cateringu a też noclegu – jeżeli jest to nieodzowne. W jaki sposób zauważamy konieczne jest zadbanie o wiele różnych szczegółów organizacyjnych takiej konferencji. Należałoby zająć się tym porządnie wcześnie – by z wszystkim się wyrobić, by na spokojnie zaplanować i zorganizować konferencję – przetestuj Sala weselna. Pracujemy w rozmaitych miejscach.

W pewnych momentach naszym obowiązkiem jest udział w konferencjach biznesowych. W pewnych sytuacjach to my jesteśmy na takie zapraszani, niekiedy to my musimy takie konferencje biznesowe zorganizować. Wiąże tu pewna etykieta, której bez jakiegokolwiek ale należy przestrzegać. Narady biznesowe nie są konferencjami otwartymi. Aranżowane są z myślą o biznesmenach, ludziach biznesu, osobach znaczących i mających wpływ na konkretne kroki, na odpowiednie działania. Właśnie dlatego też niebezużyteczne jest posiadanie zaproszenia na taką konferencję biznesową.

Niezwykle w wielu przypadkach w trakcie takich konferencji dochodzi do pewnych wstępnych ustaleń połączonych z biznesem, kontraktami, transakcjami. Ważne jest w takim razie to, aby w stosowny sposób przygotować się do tego typu konferencji. To szalenie istotne. To naturalnie dzięki temu możemy dokonać istotnych ustaleń, jesteśmy w stanie zawierać istotne dla stworzonego przez nas biznesu znajomości. Konferencje biznesowe odbywają się nadzwyczaj często. Nieraz są one organizowane dla niedużej liczby ludzi – kilkunastu czy kilkudziesięciu, nieraz w takich konferencjach uczestniczy w istocie wielu przedsiębiorców.