Właściciele aut sporadycznych marek niejednokrotnie mają kłopot z zakupem potrzebnych części wymiennych. Należałoby wtedy przetestować, jaki ze sklepów sprzedających części samochodowe specjalizuje się w częściach akurat do tej marki.

Czasem wypatrywania akuratnie zaopatrzonego sklepu zdołają potrwać długo, lecz na ogół udaje się w końcu odnaleźć położenie, gdzie nawet do samochodu szczególnie śladowej marki będą dostępne. Jeszcze kilkanaście lat temu sensacja było znalezienie na terenie własnego miasta salonu z cząstkami do samochodów amerykańskich bądź japońskich, obecnie z kolei nie ma z tym przenigdy najmniejszego problemu. Giełda ekspresowo reaguje na potrzeby konsumentów, a punkty bezustannie budują stan swoich usług. Nawet, jeżeli potrzebnej części akurat nie będzie na miejscu w magazynie, to błyskawicznie zaczną wypatrywania oraz sprowadzą ją dla wymagającego klienta.

Dlatego rzadka marka chociaż bywa kłopotliwym orzechem do zgryzienia, nie stanowi już problemu niemożliwego do rozplątania. Ścisła specjalność w typu oferowanego zestawu oraz świadczonych przez jednostkę usług nie wiecznie odpowiednio się sprawdza. Czasami rozlegle wyższe rezultaty zarówno z punktu widzenia potencjalnego interesanta, jak oraz właściciela firmy, zapewnia połączenie paru rodzajów działalności. Dotyczy to w dużym stopniu specjalności motoryzacyjnej, gdzie perfekcyjnym połączeniem jest punkt sprzedaży z cząstkami do samochodów, w którym kontrahent nabywa to, czego chce, z warsztatem, dokąd części samochodowe zbiorniki lpg pozostaną od razu na miejscu zamontowane.

To właśnie dzięki używaniu takiego rozwiązania wszyscy zyskują. Właściciel czterech kółek oszczędza czas, bo nie musi tuż po dokonaniu zakupu szukać wypróbowanego warsztatu i technika, natomiast właściciel jednostek zaskarbia sobie w ten sposób kolejnych rzetelnych konsumentów, którzy na pewno poleca jego sklep swoim znajomym. Powstaje to z faktu, że najlepsza reklamę zapewnia zawsze usatysfakcjonowany kontrahent. To prawidłowość sprawdzająca się w dowolnym sektorze służb i handlu, nie tylko w motoryzacji.