Na naszym rynku wolno dostrzec wiele zmian. Znikają pewne warsztaty rzemieślnicze na ich miejsce pojawiają się sieciowe molochy, które proponują wysoki szczebel, jednakże nie ma w nich pewnej atmosfery, jaka panowała w niewielkich zakładach rzemieślniczych. Tak także jest w przypadku zakładów fryzjerskich.

Ostrożnie znikają te małe zakłady, gdzie wolno było przyjść uczynić cokolwiek z włosami i przy okazji trochę poplotkować. Na ich miejsce wynikną nowe zakłady, niby nieliczne się różniące, jednakże należące do sieci, gdzie trochę brakuje tej komunikacji z użytkownikami. Fryzjer albowiem dla wielu ludzi jest nie jedynie rękodzielnikiem, jest też artystą, który z włosów na niejednej głowie sprawi cudo.

Fryzjer, czy jak kto woli stylista włosów, nie jedynie układa włosy precyzyjnie z życzeniem klienta, ale także ma obowiązek poradzić mu co wolno najważniejszego z jego włosami zrobić. Ma obowiązek dobrać fryzurę do owalu buzi, do jakości włosów klienta, lecz także powinien mieć pojęcie co klient lubi. Toteż istotne jest podtrzymanie pewnej spójni z klientem.

Można mieć nie jeden kurs fryzjerski, jednakże jeżeli nie ma się miarodajnego podejścia do klienta, w takim przypadku może się wyrazić, iż pomimo, że stylista wykonał kawał żmudnej roboty, to skutek nie będzie zadawalał klienta – potwierdza to tutaj. Można oznajmić, iż stylista włosów powinien posiadać tą pasję, która zezwoli mu na tworzenie prawdziwych dzieł sztuki. Ta pasja jest odczuwalna zwyczajowo już przy pierwszym kontakcie fryzjera z klientem i to wywołuje, iż fryzjer ten jest rozchwytywany przez kolejnych klientów.

Gdy stylista włosów już się zabierze się do tworzenia swojego dzieła, to nie mogą być bezpośrednie bezwolne manewry, jakie mało wnoszą do relacji pomiędzy nim a klientem. W takim przypadku konsument nie przekaże wszelkiego co pragnie spełnić, bo nie uwierzy fryzjerowi. Umiejętność słuchania i wyciągania wniosków jest fryzjerowi bardzo należyta. Bez tej biegłości nie będzie też umiał stworzyć sobie w głowie obrazu tego co pragnie kontrahent. Niestety takich fryzjerów już jest co raz skromniej, a szkoda.