Ściany w pomieszczeniach mieszkalnych nie powinny świecić lukami. Kiedy tak jest wówczas, człowiek w takich pustych oraz bijących chłodem wnętrzach najzwyczajniej w świecie nie czuje się przyzwoicie oraz nie wolno posiadać, co do tego absolutnie jakichkolwiek niepewności.

Świetnym sposobem na zapełnienie wolnej przestrzeni na ścianach są półki w postaci wiszącej. Tak de facto nie zajmują one przestrzeni gospodarczej w obrębie danego rodzaju wnętrza, a mogą posiadać niesamowicie gigantyczny wpływ na jego wygląd i ogólny charakter. Najogólniejszy rozkład wśród półek do pomieszczeń mieszkalnych pozwala wyszczególnić takie, które charakteryzują się względnie jak najogromniejszą ilością zdobień i półki, które cechują się prostotą, czym nawiązują do nowoczesnych mód. Każdy projektant wnętrz bardzo dobrze wie o tym, że najciekawiej pod względem wyglądu prezentuje się półka drewniana.

W zasadzie to z miejsca wolno oznajmić, iż półki drewniane w gruncie rzeczy konweniują do każdego typu wnętrz, co potwierdza projektowanie wnętrz Gdynia. Poza tym można na nich umieszczać różnego rodzaju dekoracyjne drobiazgi, jakie przykładowo wnętrzu salonu dodadzą blasku. Patrząc na meble kuchenne wyraźnie w ich wypadku rysuje się rozróżnienie na takie, jakie występują w postaci wiszącej jak również szafki stojące. Podziała na szafki wiszące oraz stojące nienagannie widoczny jest również w przypadku pomieszczenia łazienkowego. Dosłownie w każdej łazience znajduje się stojąca szafka pod umywalkę. Niesłychanie w wielu przypadkach we wnętrzach tego typu znajdują się również wiszące szafki, jakie z kolei sytuowane są nad umywalkami, na wysokości głowy człowieka.

Takie wiszące szafki niesłychanie w wielu przypadkach mają zewnętrzne drzwiczki w postaci lustra. Skoro już mowa o szafkach, jakie są używane w umywalkach, to nie można zapominać o tym, iż muszą się one cechować względnie jak najogromniejszym poziomem wytrzymałości na działanie czynników w postaci wysokich temperatur oraz wilgotności. Poza tym w większości wypadków są to meble w jasnych odcieniach. Tego typu zabieg powoduje, iż pomieszczenia, w jakich się znajdują wydają się być o wiele większymi, aniżeli są w rzeczywistości.