Istnieją przeróżne artykuły wykonane z tego tworzywa, od zabawek aż po detale znajdujące się pod maską każdego samochodu. Producenci proponują kolosalny wybór w każdej dyscyplinie, atrakcyjne są tu na przykład osłony narożników. Bez trudności zdobyć profesjonalne wymiary i formę, tworzywa sztuczne świetnie sprawdza się na wodzie właśnie dlatego użytkowana jest także w antypoślizgowych schodach. W autach występuje jako uszczelnienie przewodów elektrycznych, oraz naturalnie w postaci opon.

Wyroby plastikowe wykorzystywane w tej postaci, stają się niezastąpione dla każdego użytkownika pojazdów mechanicznych. Tworzywa sztuczne są powszechne też w budownictwie, występuje na przykład jako materiały dźwiękoizolacyjne – sprawdź znacznie więcej na Narożniki ochronne. Spotykać wolno się z tworzywami sztucznymi też na placach zabaw, lub boiskach sportowych. Atrakcyjne są tu też maty na salach gimnastycznych, zwłaszcza właśnie dlatego że podeszwy twoich butów też pozostały wykonane z plastiku co gwarantuje znaczącą przyczepność. Niemal na każdej jezdni Unii Europejskiej, spotykać wolno detale wykonane z plastiku jakie spełniają po największej części role bezpiecznego użytkowania dróg. Nie każdy zwraca na to uwagę, niemniej jednak stały się niezastąpionym materiałem. Najpowszechniejsze są progi zwalniające i szczegóły wysepek.

Tworzywa sztuczne wyeksploatowana do tych towarów jest celowo wytwarzana adekwatnie do swoich zadań, uzyskuje należytą twardość oraz co za tym idzie wytrzymałość. Równie niezastąpione wyroby plastikowe wykorzystywane przez drogowców oraz nie tylko, to między innymi pachołki.

Szczególnie popularne w szkołach nauki jazdy, oznaczają pasy ruchu oraz pozwalają na bezpieczną naukę użytkowania dróg. Kursant przy uderzeniu w taki pachołek, nie naraża siebie oraz instruktora na zagrożenie życia. Poza tym plastykowy pachołek nie jest w stanie w dużym stopniu uszkodzić pojazd, co jest ważne dla właścicieli firm specjalizujących się w szkoleniach przyszłych kierowców.