Meble odgrywają dużo niesłychanie znaczących funkcji zarówno w życiu prywatnym oraz profesjonalnym. Służą one w głównej mierze do wyposażania wnętrz domów, mieszkań a także biur oraz miejsc użytku publicznego. Sprzęty meblowe mają różne kształty i rozmiary. Egzekwowane są z rozmaitych materiałów i w rozmaitym stylu. Dosadnymi funkcjami mebli są: możliwość przygotowywania oraz spożywania na nich posiłków, pracy, odpoczynku, gromadzenia przedmiotów. Tę funkcjonalność bierze się pod uwagę, selekcjonując je do mieszkania bądź też domu. Meble o przeznaczeniu biurowym są w stanie, a nawet muszą spełniać o wiele więcej funkcji.

Powinny być one nośnikiem wiadomości. Na przykład ekskluzywne meble gabinetowe. Bezdyskusyjnymi funkcjami tych mebli jest dobre urządzenie miejsca pracy. Jednak materiał z jakiego są one wykonane, ich kolor, wielkość oraz kształt oraz układ w pomieszczeniu przekazują danej osobie wiadomości, czy właściciel gabinetu jest osobą nowoczesną czy również o wiele bardziej przywiązaną do tradycji, jaki jest jego stosunek do osoby zwiedzającej gabinet.

Najistotniejsze w sypialni jest łóżko, bo to na nim spędzamy przeciętnie jedną trzecią własnego życia. Pamiętajmy wobec tego, by było w głównej mierze wygodne. Wybór mebli zależy od naszych upodobań. Jeżeli chcemy, aby sypialnia wyglądała nowocześnie, musimy spowodować, by pomieszczenie wydawało się jasne i przestronne. Elitarne sprzęty meblowe do sypialni typu F4Y powinny być proste, bez wielu szuflad, wnęk oraz szklanych drzwi.

Meble tego typu powinny być jedno bądź dwukolorowe, bez żadnych ozdób. Wolno dostosować do nich parę akcesoriów na przykład aluminiowych bądź też szklanych, jakie wraz z meblami będą tworzyć chłodny, a równolegle wyrafinowany styl. Sypialnia jest miejscem, do którego ucieka się od codziennych obowiązków, gdzie możemy posiedzieć, poczytać książkę, wypocząć, dlatego nadzwyczaj istotna jest również kolorystyka.

Najpoprawniej jest relaksować się w jasnych pomieszczeniach, głównie błękitnych i zielonych. W owym czasie kolor ścian lub też mebli da nam energię na cały dzień i wpłynie na nas optymistycznie. Sypialnię należy w związku z tym tak urządzić, żeby z przyjemnością w niej przebywać oraz odpoczywać.