Znajdujące się w Warszawie centrum diagnozy, w jakim można wykonywać badania nowoczesnym rezonansem magnetycznym, czyli RADIO MEDICA, to ośrodek do jakiego rzeczywiście słusznie będzie się kierować, jeśli komuś zależy na tym, aby sprawnie oraz trafnie być zdiagnozowanym. Poza rezonansem realizowane są w tym miejscu także pozostałe badania: USG, tomografia, RTG, pantomogram, biopsja fuzyjna. Natomiast, to rezonans magnetyczny warszawa jest badaniem, na jakie chorzy kierują się tutaj najczęściej. Na witrynie www mogą czytać, w jakich godzinach placówka jest czynna, jakie są ceny za poszczególne badania a także w jaki sposób przygotowywać się do badania.

Kluczowych informacji udzielają także eksperci z tego ośrodka. Co więcej, można także zaznajomić się z określonymi wpisami odnośnie badań diagnostycznych, żeby czuć się bezpiecznie przed zabiegiem. Badania rezonansem magnetycznym, jakie są najczęściej wykonywane to rezonans: kolana, kręgosłupa, głowy, barku, łokcia, jamy brzusznej, przysadki, prostaty, albo nadgarstka. Szczególne wykorzystanie przy badaniach rezonansem magnetycznym ma podanie środka kontrastującego. Jest on podany przy chorobach onkologicznych.

Z tego powodu, jeszcze przed badaniami należy poinformować diagnostów o przebytych schorzeniach. Badania z zastosowaniem kontrastu mogą być również zrobione u innych pacjentów, o ile takie będzie polecenie radiologa. Należy być przygotowanym na to, że badanie to będzie nieco dłuższe, bo do standardowego protokołu będą dodawane sekwencje po podawaniu kontrastu. Przed badaniem z kontrastem trzeba dostarczać aktualne wyniki krwi, z oznaczonym poziomem kreatyniny. Badania rezonansem magnetycznym 3T zaliczają się do szczególnie zaawansowanych metod obrazowania. Pozwalają otrzymać nad wyraz dokładne obrazy w kontraście do aparatów o niższym natężeniu pola. Wykonywane w RADIO MEDICA badania dostosowane są do prywatnych oczekiwań pacjentów.