Współcześnie wiele osób zastanawia się nad tym, jaki strój będzie dla nich w największym stopniu odpowiedni, bo nie zawsze odpowiedź nasuwa się sama. Nieraz nieodzowne jest przymierzenie wielu różnych ubrań w wielu kolorach, żeby dopiero natrafić na właściwą drogę w tworzeniu słusznej kreacji.

Stale wypada brać pod uwagę to, na jaką okoliczność będziemy pragnęli się ubrać, bowiem tak oficjalnie, jak i prywatnie, będziemy zakładać na siebie coś kompletnie innego. Kiedy w takim razie będziemy chcieli postawić przede wszystkim na elegancję, warto skupić się na doborze takich ubrań, które będą posiadać poniekąd prosty krój. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie przedobrzymy, zwłaszcza, jeżeli poszczególne detale ubioru będą posiadać jeszcze jakieś fantastyczne zdobienia.

Z kolei na spotkania o charakterze prywatnym najlepsza będzie odzież, w której będziemy czuć się bez ograniczeń oraz ona też będzie mogła być elegancka, niemniej jednak w głównej mierze powinniśmy postawić tu na podkreślenie swojej osobowości. W ten sposób będziemy mogli odkryć wyraźną różnicę pomiędzy rzeczami, w jakich będziemy chodzić na oficjalne spotkania, czy do pracy, a tymi, jakie założymy w owym czasie, gdy będziemy pragnęli spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi. Każdego dnia zależy nam na tym, aby wyglądać możliwie jak w największym stopniu atrakcyjnie, jednakże ze względu na to, że nie pragniemy za wybitnie się wyróżniać z tłumu, szczególnie, jeżeli chodzi o pracę w wyznaczonej jednostce gospodarczej, będziemy właściwie mieć problem z podkreśleniem swojej urody – w tym pomoże właściwy materiał na ubrania, innymi słowy Mantisek
. Kiedy jesteśmy zmuszeni nosić oznaczony uniform na swoim stanowisku pracy, tak w gruncie rzeczy będą liczyć się drobiazgi w stworzonym przez nas stroju, to właśnie dzięki jakim będziemy mogli zaakcentować swoją niezależność.

Wolno na przykład dorzucić do takiej garderoby jakieś interesujące, a przy tym przydatne akcesoria, takie jak na przykład zegarek na rękę, czy jakąś efektowną spinkę do włosów. Jeśli na co dzień nie musimy się wykorzystywać do takich restrykcyjnych wymogów powiązanych z stworzonym przez nas ubiorem, jesteśmy w stanie na przykład ustawić na prostotę, czyli na to, by przykryć nasze ubranie żakietem lub też marynarką. Należałoby także dorzucić do stworzonego przez nas stroju jakiś elegancki pasek, czy też zadbać o to, żeby nasze spodnie nie były wykonane z dżinsu, jakkolwiek z jakiego bardziej luksusowego materiału.