Istnieje parę segmentów rynkowych, w jakich kwestia wykorzystywanych materiałów jest nadrzędna. Nie sposób nie odnotować, że niemal cały postęp technologiczny w ostatnich dziesięcioleciach wiąże się ze skutecznym zagospodarowaniem innowacyjnych materiałów w produkcji przetestowanych towarów – gdyby nie krzem, możliwe że po dziś dzień komputery nie zagościłyby na masową skalę w każdym mieszkaniu. Wprowadzenie wzbogacanych tytanem oraz innymi pierwiastkami struktury do sond zadziwiających czy wahadłowców umożliwiło znacznie skuteczniejsze pokonywanie atmosfery lub przebywanie na orbicie planety, nie mówiąc o kolosalnych nakładach na zaprojektowanie oraz udoskonalenie skafandrów dla kosmonautów. Trudno jest wyobrazić sobie epokę smartfonów bez dotykowych matryc, których zaprojektowanie i wyprodukowanie od początku okrzyknięto wielkim przełomem technologicznym. Dzięki tym wszystkim nadzwyczajnym projektom oraz ich skutecznej realizacji, dzisiaj nie brakuje na rynku firm, które angażują pracę tysięcy robotników oraz miliardy dolarów w badania, jakich celem jest ponowne udoskonalenie jakiegoś materiału – rezultaty znajdziesz na witrynie internetowej mikrofaza.

Naturalnie w pewnych sytuacjach kłopotem jest wyłącznie brak pomysłów, czego dowodem jest choćby niesamowity sukces, czy właściwie powtórna młodość, materiału niesamowicie wysłużonego oraz często jednoczonego z brudem oraz biedą. Filc, jaki przenigdy nie kojarzył się z akcesoriami modowymi lub ubraniami, dzisiaj jeszcze raz jest masowo użytkowany a sprzedaż torebek czy kolczyków z jego wyeksploatowaniem drastycznie wzrasta. Są to jednocześnie projekty niesamowicie gruntownie wykonane, zawsze zgodnie z zasadami ręcznej produkcji – za którą naturalnie płaci się zdecydowanie więcej. Kłopotem niekiedy są jednak ograniczenia finansowe, jakie stoją przed konsumentami i wobec tego nie zawsze najlepsze z biznesowego punktu widzenia jest to, co najbardziej dopracowane.

Firmy sprzedające dziesiątki różnych modeli samochodów czy komputerów znakomicie wiedzą, iż muszą posiadać w ogromnej ofercie i samochody nadzwyczaj gustowne, w których wszystkie włókniny wykonane są z najwyższej klasy składników i z niezwykłą precyzją dopieszczone do granic możliwości, jak i te, w których tanie i niezmiernie pospolite tkaniny techniczne zagwarantują prędki czas produkcji towaru oraz jego niską cenę. Dostępność telefonów odkrywczej generacji, tak samo jak tanich samochodów, zwiększyła się o wiele w obszernej mierze dzięki znacznej dostępności nowych materiałów oraz tkanin.