W przemyśle na masową skalę coraz to częściej stosuje się materiały niezmiernie niskiej jakości, nie zapewniające nadzwyczajnego komfortu korzystania z danego artykułu, ani nie podnoszącego jego odporności, tudzież z pewnością obniżające wydatki produkcji oraz jej czas. To istotne w głównej mierze dla tych korporacji, jakie działają na zawiłych rynkach jak elektronika użytkowa lub motoryzacja. Trzeba przystosować towar przede wszystkim do możliwości pieniężnych przytłaczającej części kontrahentów.

W efekcie do masowego odbiorcy zawsze trafiają towary zbudowane ze słabszych składników – produkty premium kosztują natomiast zdecydowanie więcej. Istotne w tym temacie jest zastosowanie trafnych materiałów – telefony często wyprzedawane są w plastikowej obudowie, w trakcie kiedy dopuszczalne jest wykorzystanie wytrzymałych ubogacanych tytanem mieszanek – rzecz jasna kosztownych. Włóknina wykorzystywana do szycia bardzo dobrych kostiumów dla pływaków nie mogą być niedrogie, bo w ich powstawanie zaangażowanych jest dużo składników, półproduktów i technologii wytwórczych, jakie kosztują.

Inaczej jest w przypadku tak tanich i ogólnych materiałów jak filc, jakich jednakże i pole wykorzystania jest wyjątkowo wąskie. Włókniny najbardziej kosztowne to te, jakie spotyka się tylko w produktach wyjątkowej klasy, w następstwie tego naturalnie nie każdego stać na to, aby z takich materiałów korzystać – przetestuj nici szwalnicze. Większość kontrahentów godzi się jednak świadomie na niższą jakość stroju czy oprzyrządowania sportowego w zamian za jego zdecydowanie niższą cenę.

Firmy popularne oraz rozpoznawalne w świecie profesjonalnego sportu życzą sobie albowiem często krocie za nawet najbardziej fundamentalny sprzęt, tkaniny techniczne czy strój do treningu.

Nie dziwi w takim razie, iż jednym ze skuteczniejszych modeli biznesowych w tym świecie jest umiejętne wprowadzanie na rynek sporo tańszych zastępników dla amatorów oraz ludzi chwilowo zainteresowanym daną dyscypliną sportową. Jeżeli ktoś do danej dziedziny podchodzi poważnie, z pewnością zna poprawnie różnicę pomiędzy tanim zamiennikiem a kompetentnym oryginałem.