Dawniej stolarze, jacy robili prawie wszystkim domostwom meble kuchenne, wykonywali je wyłącznie u siebie na warsztacie, nie mając tym samym żadnych sklepów meblowych, ekspozycji, a co dopiero salonu kuchennego, w jakim prezentuje się klika możliwości zabudowy kuchennej. Dziś rynek jest przepełniony salonami kuchennymi, w jakim miejscu aranżacja mieszkalnych wnętrz dostrzegalna przez oszklone ściany przyciągają przechodniów na każdym kroku. Studia kuchenne inwestują zarówno w porządne oraz porządnie dobrane oświetlenie, jak i w detale typu: szklanki, kubki, talerze, garnki, filiżanki lub kieliszki na wino bądź też wodę.

Architekci aranżując wnętrze nie zapominają o żadnym szczególe, który sprawia, że kuchnia staje się miła dla oka, a kontrahenci chcą posiadać taką w domu. Tym sposobem złapany kontrahent z pomocą projektantki kuchennej tworzy swoją prywatną aranżację mebli kuchennych, do jakich otrzymuje wiele propozycji od współpracowników studiów kuchennych. Pomiędzy innymi oferuje się mu na dodatek usługę aranży domu w kamieniu lub oprzyrządowania elektroniczne znanych marek – sprawdź więcej na nowoczesne złote obrazy lustrzane – golden design store. Zdarzają się na lokalnym rynku nieruchomości okazje nabycia starych dworków a nawet zamków.

Niejednokrotnie wolno kupić je za małe pieniądze, jednakże wykończenie i urządzenie tych budowli od czasu do czasu przewyższa ich zakup. Mimo to fanatycy takich obiektów inwestują w nie duże pokłady pieniężne. Zatrudniają do aranżacji wnętrz projektantów specjalizujących się w urządzaniu takich nieruchomości.

Odpowiednio znają się na materiałach, z jakich powinno się korzystać przy urządzaniu takiego lokum. Wbrew pozorom aranż wnętrza mieszkania takiego obiektu nie należy do najłatwiejszych, żeby wszystko grało z erą powstania budynku lub ewentualnie było przybliżone, to potrzeba wielu dni poszukiwań właściwych mebli czy materiałów wykończeniowych.

W takich inwestycjach wielokrotnie architekci stosują w projektach aranżacji wnętrza materiały z kamienia naturalnych – takie jak granity czy marmury. Wynika to w paru powodów, pomiędzy innymi ten materiał stosowany był od zawsze w takich budowlach, a poza tym dodaje on elegancji i prestiżu pomieszczeniu.