Niezmiernie ważne zadanie spełnia logistyka w polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach. Logistycznym zadaniem będzie osiągnięcie bardzo wielkich zysków za pomocą strategicznego planu. Wszystko winno odbywać się w jak najkrótszym czasie, potem żeby wydatki zostały obniżone a dochód żeby był znacznie większy.

Logistyka ma też wiele innych zadań. Pomiędzy innymi ulepszenie zarządzania procesami, jakie dominują w przedsiębiorstwie i podniesienie maksymalnie przypływów kosztów. Proces logistyczny powinien być kierowany przez kierownictwo oraz pod ich rządami wszystkie czynności logistyczne powinny być jemu uzależnione. Logistyka powinna współbrzmieć z innymi działami w przedsiębiorstwie. Z wytwórczością, zaopatrzeniem i innymi zabiegami realizowanymi w firmie. W trakcie procesu należy myśleć i podejmować nieodzowne decyzje, jakie wpływają na dalsze losy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Decyzje są podejmowane przez kierownictwa jak oraz robotników, jacy otwarcie stykają się z zadaniami logistyki. W naszym kraju jest dużo korporacji zajmujących się transportem lokalnym jak i internacjonalnym – przykład to Transport nadgabarytowy Wrocław. Są to profesjonale firmy, którym bardzo zależy na konsumentach. Korporacje transportowe przewożą różnorodne ładunki. Od środków spożywczych, po chemiczne, aż po najcięższe ładunki przemysłowe.

Jakakolwiek jednostka gospodarcza ma swój profil działalności, którym się absorbują. Są przedsiębiorstwa, jakie zajmują się wyłącznie transportem środków spożywczych, są inne które absorbują się przewozem środków przemysłowych. Firmy przewożące środki spożywcze powinny posiadać właściwe samochody, w których powinny posiadać kontrolowaną temperaturę w obrębie samochodu. Powinny przestrzegać także zasad higieniczno-sanitarnych. Tak samo jest również w wypadku transportowania środków żywienia dla zwierząt. Muszą być zachowane bazowe zasady prawa krajowego i europejskiego. Firmy zajmujące się transportem mają też rozpracowane procesy logistyczne. Od zleceń, prędkości ich realizacji przetransportowania i kontakt bieżący z firmą zależy od przypływu środków finansowych na ich konto.