Uroczystość zaślubin jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny. Najczęściej do jej organizacji naturalnie zaangażowana jest najbliższa rodzina lub znajomi. Tak było od zawsze. Dzisiaj jednak coraz częściej zdarza się, iż organizacje tej imprezy przekazuje się przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Konsultanci tam pracujący pomagają wszystko zaplanować tak żeby ślub przebiegał bez pretensji oraz zgodnie z zamierzeniami. Pozwalają w doborze odpowiedniego stylu uroczystości, dopasowanej do dyspozycji pieniężnych rodziny, opracowują harmonogram działań, jeśli młodzi życzą sobie tego, uczestniczą w decydowaniu o pojedynczych elementach i wtedy już naturalnym jest fakt ich obecności w samym dniu wesela – konsultant zacznie od zaproszeń, tutaj rekomendujemy ZAPROSZENIA SLUBNE.

Miło, kiedy oprócz gości i najbliższych jest jednostka całkiem niezwiązana żadną rodziną, która obiektywnie patrzy na pełną uroczystość i w razie konieczności ma okazję zainterweniować gdy na przykład jedzenie będzie za zimne, nakrycia nie wystarczająco w wielu przypadkach zmieniane czy kiedy orkiestra będzie więcej czasu spędzała przy stole oraz popijała trunki aniżeli wykonywała swoja pracę. Para młoda zaś i rodzina mogą się wtedy spokojnie bawić. Nie ma co ukrywać, że nawet jeśli zaplanujemy wszelkie szczegóły uroczystości ślubnej z dbałością o każdy detal, zawsze może pójść coś nie tak. Nie jesteśmy w stanie też przewidzieć wielu rzeczy, jak na przykład pogody, zachowania gości lub nastroju dzieci.

Przecież goście nie otrzymują całego planu uroczystości, albowiem dla nich to ma być po prostu zabawa i chęć dzielenia z nami radości z wesela. Para młoda również nie jest w stanie cały czas mieć oko na wszystko wokół albowiem traci wtedy radość z tego dnia. Pomocna wtedy jest rodzina, chociaż niemiłym obowiązkiem jest bieganie od kuchni do orkiestry i mówienie wszystkim co po kolei, kiedy reszta rodziny bawi się w bardzo dobre. Wskutek tego powstały instytucje konsultantów ślubnych, jakie oprócz planowania oraz organizacji ślubu od zaproszeń po zdjęcia ślubne, mogą zaproponować też obecność na uroczystości. W owym czasie to konsultant ślubny jest autoryzowany do tego by dbać o to by orkiestra nie popijała na zapleczu jednak grała jak perfekcyjną muzykę, jedzenie było podawane sprawnie oraz wszystko przebiegało zgodnie z harmonogramem. Para młoda i rodzina zaś są w stanie w tym czasie napełniać się dobrą zabawą.