Od kilku lat gigantycznych powodzeniem pośród nowożeńców cieszą się absolutnie odmienne od pospolitych sesje zdjęciowe. Zwłaszcza pracują przy nich artyści fotograficy, jacy przygotowują pełną dokumentację zdjęciową obejmującą preparacje do ślubu, samą ceremonię i wesele.

Fotografia ślubna w gruntownie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale spoczywające na podłodze, ostatnie poprawki sukni ślubnej, florystka przygotowująca bukiecik, pudełko z obrączkami – oraz dużo, wiele innych detali zatrzymanych w kadrze, a tworzących całość. Też sama ceremonia weselna pokazywana jest w inny sposób – wstrząsające zbliżenia, np. jedynie na ręce pary młodej z obrączkami, elementy kościoła z jakimś przykuwającym wzrok szczegółem, losowe lecz niezwykle wyraziste tło dla nowożeńców.

Fotka weselna, niezmiernie nowatorska, pokazująca wyjątkowość uroczystości, zatrzymująca chwilę w miejscu, na zawsze – tak pracuje duet fotografów. Dawne fotografie były bardzo statyczne, bez emocji, jedynie oraz wyłącznie dokumentujące zaistniały fakt. Świeżo poślubieni małżonkowie w kolorze sepii. Pewnego dnia oglądałam album fotografii weselnych córki moich towarzyszy, jaki prawdę powiadając oczarował mnie. Kompletna sesja zdjęciowa przygotowywana była przez jednego z artystów fotografów młodego pokolenia. Dopiero tu zobaczyłam, jaką drogę fotografia ślubna przeszła od dostojnej, markowej sepii do zastopowanej w kadrze dynamiki ruchu i energii. Nie było wybranego planu do ekspozycji nowo poślubionych współmałżonków.

Sesja zdjęciowa wyszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, wśród pędzących samochodów, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakby przeniesiona z innego świata. W głównej mierze zdjęcia były zachwycające poprzez upamiętnienie na nich wręcz fantastycznego kontrastu – cudownie ubrana młoda para w bieli i czerni, radosna i świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących wozów codziennej rzeczywistości. Fotografia weselna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w olśniewającą całość. Wydawałoby się, że miejski ruch nie jest właściwym tłem dla śnieżnobiałej sukni, jednakowoż zdjęcia wykonane o zmierzchu, z odruchami samochodowych reflektorów w tle z pewnością będą zapamiętane poprzez oglądających.