Gabinet stomatologiczny czy biuro powinny być w głównej mierze efektywne. Dlatego aranżowanie pokoju powinno zacząć się od odnalezienia słusznego miejsca dla biurka. Im pokaźniejsze ulokowanie tym znacznie więcej możliwości. Biurka jest miejscem, tuż przy jakim spędza się najwięcej czasu. Biurko może być skonfigurowane w taki sposób, aby postać pracująca przy nim miała dostęp do światła naturalnego – przetestuj projekt budowlany gabinetu stomatologicznego. Niezgodne jest jednak ustawienie biurka w taki sposób, że okno mieści się za plecami. Błędem jest również sytuacja, kiedy twarz osoby siedzącej przy biurku jest wycelowano dosadnie w kierunku okno.

Najlepsze rozwiązanie to takie, kiedy okno mieści się po przeciwnej domenie internetowej w stosunku do ręki wiodącej. Najlepiej pod kątek, ewentualnie z boku. Oznacza to, iż jeśli użytkownik biurka pisze prawą ręką to okno powinno być po jego lewej witrynie i odwrotnie w wypadku osoby piszącej lewą ręką.

Dzięki temu podczas pisania ręka pisząca nie zacienia światła. Biurko powinno również stać w taki sposób, aby inne niebezużyteczne meble oraz przedmioty mogły znajdować się w jego otwartym otoczeniu. Jeśli w wielu przypadkach korzysta się z regału to ma obowiązek on stać możliwie najbliżej biurka. Na przykład tuż za fotelem. Odnosi się to też do innych mebli i sprzętów elektronicznych. Jeżeli drukarka nie mieści się na biurku, a szczęśliwy posiadacz gabinetu wielokrotnie z niej korzysta to stolik z drukarką powinien stać w otwartym sąsiedztwie biurka. Możliwie blisko, by można było do niej sięgnąć bez wstawania z fotela. Jednocześnie zachodzi zależność odwrotna. Meble i przedmioty najrzadziej wykorzystane powinny stać najdalej.

Zakamarek do relaksu powinien stać więcej gdzieś w rogu. Podobnie sprawa ma się z barkiem i z biblioteczką, w której znajdują się rzadko używane książki. Im więcej przestrzeni znajduje się wokół biurka tym przyzwoiciej. To naturalnie dzięki temu łatwiej zachować porządne samopoczucie nawet w trakcie wielogodzinnej pracy. Odpowiednio ustawione biurko jest podłożem sukcesu w czasie urządzania biura czy gabinetu. Nie jest to zawikłane w przypadku znaczących pokoi. Sprawa gmatwa się, kiedy wypada urządzić w tym celu niewielkie pomieszczenie.