Oferty wynajmu busów nie opiera się jedynie wyłącznie o wyjazdy krajowe. Coraz częściej organizuje się wyjazdy międzynarodowe, gdyż jak się okazało istnieje pewien paradoks. Bazuje on na tym, że ceny kosztu utrzymania tygodniowego w motelach czy hotelach za granicą są niższe aniżeli w Polsce. Internacjonalny transport osób skupia się w zasadzie o kraje będące na szczycie zainteresowań turystycznych. Zamienić tu można kraje bałkańskie, Włochy, Francję, Niemcy oraz Hiszpanię, Grecję i Portugalię – chociaż najpopularniejsze są przewozy do niemiec Wałbrzych.

Jak najbardziej na życzenie wielu konsumentów wolno wynająć busy do Czech oraz Słowacji, dokąd z różnych części Polski jest o wiele bliżej aniżeli do krajów uprzednio wymienionych. Zdarzają się przypadki najmu busów do Anglii lub Skandynawii, jednakowoż kojarzy się to z pobocznymi kosztami połączonymi lub z przeprawami promowymi czy też z zagospodarowaniem kolei jeżdżącej pod Kanałem La Manche.

Oferuje się także wynajem busów na tereny wschodnie, a w takim razie na Ukrainę oraz Litwę, jakie w dalszym ciągu cieszą się popularnością szczególnie pośród starszego pokolenia. Razem ze wzrostem współpracy politycznej Polski z krajami Unii Europejskiej nastąpił przełomowy moment otwarcia granic wszelkich krajów członkowskich – oto busy-wroclaw.com.pl. To właśnie dzięki temu skomplikowany do tej pory system celny oraz graniczny został obniżony do minimum, to właśnie dzięki temu możliwy jest swobodny przepływ towarów i osób.

Międzynarodowy transport osób, który do momentu otwarcia granic wymagał nie tylko specjalnych dokumentów, jakkolwiek oraz innych formalności osiągnął apogeum w zakresie liczby ludzi przekraczających granice pojedynczych państw. Na Śląsku razem z otwarciem granic zwiększyła się liczba korporacji oferujących usługi z zakresu transportu, co za tym idzie konkurencja była widzialna na każdym kroku. To właśnie dzięki temu różnorodność cenowa oraz rozmaitość modeli busów przyciągała lub wprost odpychała potencjalnych klientów. Miało to także wpływ na przyszłość niejednej firmy, jaka zdołała lub się podnieść czy też upaść. Zdarzało się tak, że przyzwoicie prosperująca jednostka gospodarcza zakłada swoje filie w innych rejonach kraju bądź też nawet zagranicą.