Uroczystości integracyjne, to jeden z bardzo dobrych sposobów na zgranie zespołu pracowników. Posiadacze korporacji chętnie je organizują, dla nowych pracowników, ażeby w błogiej atmosferze oraz warunkach innych niż w pracy zintegrowali się z resztą robotników. To także nie byle jaki sposób na ocieplenie stosunków pomiędzy pracownikami przeróżnych szczebli.

Team building uzyskiwany jest na rozmaite sposoby. Jednym z nich są uroczystości integracyjne firmy. Uroczystości organizowane są z okazji świąt lub ewentualnie także bez okazji. Mogą posiadać celowy program bądź być spontaniczne. Innym ze sposobów są podróże integracyjne. Tu organizatorzy mogą się znacznie bardziej popisać. Czas, który przeznaczony jest na wyjazd wolno przeznaczyć zarówno na szkolenia pracownicze jak oraz na gry integracyjne. Rzecz jasna wieczory można zagospodarować na bankiety i zabawę. PR wewnętrzny w firmie to niezmiernie istotny aspekt.

Trafne kontakty zarządu z robotnikami rzutują na pracy szeregowych robotników oraz poprawiają jej skuteczność. Zadowolony pracownik robi więcej i prawidłowiej. Integracja zespołu pracowników, to aspekt, na który szefowie zwracają coraz to baczniejszą uwagę.

System projektowy, którym pracuje coraz większa ilość korporacji potrzebuje zgrania w firmie. Realizując projekt, zespół musi nieustanie się konsultować oraz podejmować łączne decyzje. Tego rodzaju pracy nie zdołałby egzekwować mało wyeksploatowany zespół. Sposobem na integracje są na przykład podróże integracyjne – https://malkow.pl/biznes/spotkania-integracyjne/. Są to jednak dość drogie rozwiązania. Inną odmianą integracji są imprezy integracyjne. To nadzwyczaj wielokrotnie wybierana forma zgrywania zespołów. Imprezy takie nieraz organizowane są jako gry zespołowe, będące wspaniałym sposobem na team building. W większości wypadków szefowie organizują swoim pracownikom wyjście na wspólny paintball. Idealnym sposobem na zmniejszenie dystansu jest wymieszanie w zespołach robotników rozmaitych szczebli. Broniąc się wspólne i licząc na siebie zapominają o funkcjach w jednostce gospodarczej, traktują zaś innych jak część swojej drużyny – nawet nielubianego kierownika, jaki w sytuacji ekstremalnej ma prawo okazać się inny niż w firmie.