Wykorzystanie i cechy zapraw oferowanych przez firmę Hufgard zależą od tego, do jakiej kategorii wliczają się wybrane produkty. Abstrahując natomiast od tego, są to produkty o idealnych właściwościach, umożliwiające osiągnąć cele budowlane i ułatwiające wykonywanie czynności na konkretnych terenach budowy.

Klienci mogą wybierać wśród produktów jakimi są: zaprawy zalewowe, zaprawy wypełniające, zaprawy naprawcze, zaprawy do zbiorników wody pitnej, zaprawy brukowe, zaprawy do napraw włazów, zaprawy do kotwienia, zaprawy uszczelniające, zaprawy naprawcze i powłoki do kanałów, zaprawy iniekcyjne oraz zaprawy pęczniejące. Można z nich skorzystać w dziedzinach jakimi są: budownictwo inżynieryjne i przemysłowe, budownictwo komunikacyjne, budowa kanałów i konstrukcji podziemnych, budowa konstrukcji betonowych i prefabrykatów, a także naprawa zbiorników wody przeznaczonej do spożycia. Na stronie producenta Hufgard wystarczy przejść do konkretnego wyrobu i skontrolować, czy jego zastosowanie pokrywa się z tym, czego się potrzebuje.

Po zaznajomieniu się z parametrami nie powinno być już rozterek co do tego, że dokonuje się słusznego wyboru. Specjalnie opracowane zaprawy w głównej mierze wzorcowo łączą różne elementy. Są wzmocnione i solidniejsze od niektórych materiałów o zastosowaniu budowlanym. Nad wyraz często to od nich uzależniona jest także izolacja akustyczna oraz cieplna w danym obiekcie. Jeżeli ktoś nie orientuje się, czym się sugerować przy wyborze zaprawy, to może skorzystać z informacji zamieszczonych na stronie lub podanych przez sprzedawców.

Zapewnione jest, że każdy typ z proponowanych zapraw spełnia oczekiwania branżowe. Duża czepliwość, prosta obróbka, plastyczność, uodpornienie na ścieranie, odporność na wpływ szkodliwych czynników pogodowych, imponujący poziom wodoszczelności to cechy indywidualne, jakie posiadają wszystkie wyroby. Z kolei, pośród poszczególnych rodzajów można wyszukać opcje specyficzne, wskazujące ich zastosowanie.