Teraz bardzo znanym typem okien, jakie w wielu przypadkach wybierane są przez kontrahentów, są okna z plastiku, legendarne również, jako okna PCV. Rzecz jasna okna te mają swoje niedociągnięcia, jednakowoż istnieje w ich budowie oraz funkcjonowaniu kolosalna ilość zalet, o jakich należałoby tu wspomnieć. Nim, w związku z tym zdecydujemy się umieścić okna PCV we własnym mieszkaniu, najpoprawniej jest poznać ich wartości, dzięki czemu decyzja będzie znacznie łatwiejsza do podjęcia. Jednym z newralgicznych walorów okien z plastików jest to, iż są odporne na niszczące wpływy atmosferyczne, a również odporne na działanie grzybów oraz owadów.

Poboczną ich cechą jest także wysoka trwałość. Dzieje się tak, że pomimo krótkiego okresu ich istnienia na krajowym rynku, już od ponad trzydziestu lat funkcjonują oraz cieszą się olbrzymią popularnością w Niemczech. Cechą szczególna okien z PCV jest także to, iż są wybitnie szczelne, właśnie dlatego także nie wymagają konserwacji, innymi słowy malowania ochronnego.

Prócz tego takie okna można trwale wyginać, nie są one palne, skutkiem tego również uważane są za bezpieczne w dziennym użytkowaniu. Zatem TechmaProjekt.PL – Okna PCV Warszawa: Legionowo, Łomianki mają dużą ilość zwolenników, którzy chętnie umieszczają je w swoim mieszkaniu. Taka sytuacja nie świadczy jednakże, że okna te pod każdym względem są odjęte wad. Jedną z doniosłych wad, jaką posiadają okna stworzone z plastiku, jest fakt, iż mają one kolosalną wrażliwość, na jakość montażu. Dzieje się tak, wskutek tego, że trudno je osadzić w murze, albowiem w wyniku nieumiejętnych działań może dojść nawet do pęknięci szyb. Co więcej wadą okien z plastiku jest także to, iż posiadają gigantyczną rozszerzalność, termiczność, i w szeregu przypadków zdarza się, że charakteryzują się występowaniem ukrytych wad produkcyjnych. Z tego też względu w tym typie okien zdarzać się mogą przebarwienia, rysy i inne niedoskonałości.

Oprócz tego mamy tutaj do czynienia z następną wadą, którą jest duży ciężar ram okiennych. Ciężar ten wypływa z użycia ciężkich stalowych wzmocnień, a wiele osób narzeka na brak możliwości naprawy okien, które zostały już zamontowane. Często ze względu na dobrą szczelność, jednakowoż słabą przy tym wentylację skrapla się na owych oknach woda.