Przynajmniej pod jednym względem w zwięzłym czasie doścignęliśmy resztę Europy. Od kilku lat, jednakowo jak oni, my także narzekamy na brak żadnego miejsca parkingowego. Zachodnie stolice przymuszone były już dawno wyprowadzić ruch uliczny poza centra, bowiem wywoływało to korki oraz kłopoty z parkowaniem. U nas zaczyna już być podobnie i nie brakuje miejscowości, w których nawet nie ma co próbować szukać takiego miejsca, albowiem z góry rozumie się samo przez się, że nasze starania są skazane na porażkę.

Jednakże Zachód poszedł po rozum do głowy oraz postanowił poradzić sobie z problemem za wsparciem parkingów piętrowych bądź podziemnych – rozwiązaniem kłopotów jest także autokasacja Radom, oczywiście dotyczy to tylko aut, które już nie będą jeździć. Tym sposobem na niewielkiej powierzchni zmieści się o dużo więcej aut. W Polsce jak na razie nieśmiało sięgamy po takie rozwiązania. Miasta ociągają się z tego typu inwestycjami, woląc poświęcić pieniądze na co innego.

Jednakże jest to już ostatni dzwonek dla włodarzy miast, albowiem niebawem sytuacja wymknie nam się spod kontroli. Najlepiej radzą sobie z brakiem położeń parkingowych spółdzielnie lokalowe. Powstawały one najczęściej w minionej epoce, kiedy samochodów było dwadzieścia razy mniej aniżeli dzisiaj, co przekładało się także na miejsca parkingowe. Z biegiem lat jednakże udało się zazwyczaj. Każdy ma własne upodobania względem samochodów. Jedni wolą prędkie auta, inni zdecydowanie znacznie bardziej wolą uwzględniać w tym pewne pojazdy. Korzystanie z samochodu jak wiemy jest dość powszechne.

Dziś posiadanie samochodu jest o dużo prostszym zadaniem do uskutecznienia, niż było to zaprezentowane kilkanaście lat temu, gdzie samochody były w samej rzeczy czymś wartościowym. W dzisiejszych czasach na każdym kroku jesteśmy w stanie zmienić auto na lepsze, prędsze, czy lepiej wyposażone. Dział motoryzacyjny opiera się także na postępie technologicznym. O wiele przyzwoiciej respektowane pozostają samochody, jakie są w jakiś sposób dostosowane do komfortu jazdy.