Czynności dezynsekcji przeprowadzane przez ekspertów z firmy BIOS wliczają się do nad wyraz skutecznych i są najczęściej przeprowadzane obok usług jakimi są odpluskwianie i są również cenione. Usunięte są owady latające i biegające, jakich obecność w pokoju może być powiązana z niebezpieczeństwem przenoszenia chorób pośród ludzi i zwierząt. Może też pojawić się ryzyko skażenia żywności.

W takiej sytuacji dezynsekcja jest wprost obowiązkowa. W branży spożywczej zabieg jest uregulowany przez rozporządzenia Ministra Zdrowia. Celem skutecznego przeprowadzenia zabiegu specjaliści ze wskazanej firmy stosują różne techniki, dostosowując je każdorazowo indywidualnie do wybranych przypadków.

Techniki mechaniczne to zasadzki jakie wyłapują owady. Wśród technik fizycznych należy wyróżnić ozonowanie i techniki z zastosowaniem pary. W przypadku metod chemicznych używa się środków owadobójczych. Metody biologiczne stosowane są z kolei co do innych owadów. Zwalczone są w takim razie owady utrudniające życie i pracę, jak i szkodliwe dla stanu zdrowia. Są to: pluskwy, szerszenie, muchy, osy, pchły, karaluchy, a także wołki zbożowe. Na przeprowadzone zabiegi klienci w każdym przypadku otrzymują gwarancję, potwierdzoną certyfikatami. Przede wszystkim BIOS specjalizuje się w dezynsekcji pluskiew.

Zastosowanie specjalistycznego osprzętu przynosi gwarancję, że usługa zostanie zrealizowana bardzo dobrze. Firmy robiące użytek z świadczeń BIOS w zakresie dezynsekcji to: zakłady produkcyjne w branży spożywczej, zakłady przemysłowe, zakłady komunalne, spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, zakłady gastronomiczne, zakłady żywienia zbiorowego, zakłady przetwórstwa rolno – spożywczego, fermy drobiu, młyny, placówki służby zdrowia, sklepy, hurtownie, hotele i pensjonaty, piekarnie i cukiernie, obiekty publiczne. Z tych świadczeń nad wyraz często korzystają też klienci prywatni.